Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-07-27 • Koncert inauguracyjny "Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata"

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" tradycyjnie rozpoczął koncert inauguracyjny w Wielu. Poprzedził go przemarsz wszystkich polskich i zagranicznych zespołów ulicami  miejscowości. Koncert zakończył pokaz fajerwerków. 

Przypomnijmy! 

Na festiwalowych scenach, od 25 do 29 lipca, zaprezentują się zespoły z 8 krajów zagranicznych: Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Meksyku, Niemiec, Rosji, Turcji oraz Serbii. Oczywiście nie zabraknie też rodzimych grup folklorystycznych. Kulturę i tańce naszego regionu pokażą: Zespół  Pieśni i Tańca Kościerzyna z Kościerzyny, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi z Brus.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 

Patronat medialny: Kurier Kaszubski, Gazeta Pomorska, Radio Kaszëbë, Radio Weekend.

Bądź z nami na bieżąco i zajrzyj na Facebooka Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata"- klik.
 

Inf. Gmina Brusy.

Fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!