Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-01 • Goście z Ożarowa Mazowieckiego

Jednym z miast partnerskich Gminy Brusy jest Ożarów Mazowiecki. Jego przedstawiciele odwiedzili gminę Brusy, by rok po nawałnicy zobaczyć tereny zniszczone przez żywioł i postęp prac naprawczych.

Delegacja Ożarowa Mazowieckiego: burmistrz Paweł Kanclerz, zastępca burmistrza Dariusz Skarżyński oraz skarbnik Małgorzata Piotrowska spotkali się z burmistrzem Brus. Włodarz przedstawił gościom obecną sytuację Gminy Brusy po nawałnicy. Należy dodać, że Gmina Ożarów Mazowiecki była jedną z ponad 100 Gmin, które ofiarowały pomoc materialną i finansową poszkodowanym Brusom. Otrzymaliśmy pilarki, osprzęt i paliwo wartości 19,5 tys. zł oraz 50 tys. zł na naprawę infrastruktury drogowej.

Podczas wizytacji naszej gminy nie zabrakło czasu na chwilę rekreacji. Goście zwiedzili Chatę Kaszubską, w której zobaczyli dostępne tam wystawy, między innymi ekspozycję pokonkursową I Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego. Wzięli również udział w warsztatach, w ramach oferty edukacyjnej, jaką proponuje w Chacie Kaszubskiej i Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Ponadto burmistrz Ożarowa wraz ze współpracownikami mieli okazję wziąć udział w koncertach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”.

Inf. i fot. Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!