Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-09 • Przypominamy!!!! Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brusy – nawałnica

Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania przedsięwzięć związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z budynków, które uległy uszkodzeniu w 2017 roku w wyniku nawałnicy. Powyższe działania realizowane będą w ramach konkursu „Usuwanie odpadów zawierających azbest – likwidacja skutków klęski żywiołowej„ przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Osoby zainteresowane zadaniem powinny do dnia 24 sierpnia br. złożyć w Biurze Interesanta Urzędu Miejskiego w Brusach odpowiednio wypełniony wniosek wraz z załącznikami, którymi są ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest oraz fotografie obrazujące aktualny stan budynku. Kwota dofinansowania może wynieść do 600 zł za tonę odpadu zawierającego azbest jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu oraz do 300 zł jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu. W/w kwoty mogą ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczony budżet konkursu.

Zgodnie z zasadami do czasu rozstrzygnięcia przedmiotowego konkursu i podpisania umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prosimy o nie podejmowanie żadnych kroków związanych z działaniami zmierzającymi do usunięcia wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości.

 

Dodatkowe informacje uzyskać można w Wydziale Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Brusach (Biuro nr 32) bądź pod numerem telefonu 52 396 93 68.

 

 

 

 

Inf. Gmina Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!