Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-06 • Pierwszy samochód OSP Czarniż

Miniona sobota, 4 sierpnia, była wyjątkowym dniem dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarniżu. W tym dniu odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego, przekazanego jednostce przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowej Cerkwi. Wydarzenie szczególnie ważne, bowiem dotąd OSP Czarniż nie dysponowała żadnym wozem strażackim.

Uroczystość rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. Prałata Zdzisława Wirwickiego, po niej miało miejsce poświęcenie przekazanego auta.

Na pomysł pozyskania wozu wpadł druh Łukasz Zygmański, który przeczytał w gazecie artykuł o zakupie nowego samochodu w jednostce w Nowej Cerkwi i dylemacie dotyczącym przeznaczenia posiadanego wcześniej auta. Do pomysłu przychylił się burmistrz Witold Ossowski, komendant gminny Związku OSP RP Janusz Szmaglik i prezes OSP w Czarniżu Józef Gierszewski. Również wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, komendant gminny Związku OSP RP w Gminie Chojnice Łukasz Kwiatkowski oraz prezes OSP w Nowej Cerkwi Mateusz Przytarski wyrazili pełną zgodę na przekazanie pojazdu. Należy dodać, że auto oddano nieodpłatnie.

Ponadto jednostkę w Czarniżu wsparło Nadleśnictwo Czersk, na czele z nadleśniczym Ireneuszem Bojanowskim, który przekazał 6 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu strażackiego w ramach doposażenia „nowego” samochodu oraz OSP w Męciakale, które również przekazało sprzęt strażacki na wyposażenie jednostki w Czarniżu.

Podczas sobotnich uroczystości prezes Józef Gierszewski dziękował nie tylko wszystkim osobom zaangażowanym w przekazanie samochodu, ale także wręczył podziękowania druhom OSP Czarniż wykazującym się szczególnymi zasługami na rzecz jednostki.Prezes Józef Gierszewski dziękował burmistrzowi Brus Witoldowi Ossowskiemu za wsparcie i dobrą współpracę. 


Burmistrz Brus dziękował druhom z Czarniża za dotychczasową współpracę, za hart ducha i ofiarność, które wykazali podczas działań po nawałnicy. Nawiązał też w kilku słowach do przekazanego samochodu i dobrej współpracy z Gminą Chojnice. 

Prezes OSP w Nowej Cerkwi odebrał podziękowanie dla jednostki, którą kieruje, ale także dla wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz komendanta gminnego Łukasza Kwiatkowskiego. 

Nadleśnictwo Czersk reprezentował zastępca nadleśniczego Leszek Pultyn, który przemawiając odniósł się do wielkich strat leśnych, które spowodowała ubiegłoroczna nawałnica i do zaangażoania i pomocy ze strony strażaków. Podziękowanie dla OSP Męcikał odbierał naczelnik Kazimierz Ryduchowski.
Podziękowanie dla OSP Męcikał odbierał naczelnik Kazimierz Ryduchowski.
Podziękowanie za zasługi odebrali druhowie seniorzy: Marek Gierszewski I, Marek Gierszewski II, Ireneusz Wałdoch, Łukasz Zygmański, Tomasz Miętkowski i Mateusz Gierszewski.  Z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyróżniono:Artura Gierszewskiego, Jakuba Osowskiego, Jakuba Gierszewskiego i Bartosza Gierszewskiego.


Druh Henryk Koźlewicz gratulował w imieniu komendanta PSP w Chojnicach Błażeja Chamiera Cieminskiego. 

Zastępca burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski szczegółowo odniósł się do zaangażowania druha Łukasza Zygmańskiego w sprawę przekazania samochodu. Złożył też druhom z Czarniża najlepsze życzenia i przekazał strażacki upominek. 

Komendant Gminny ZOSP RP Janusz Szmaglik w kilku słowach odniósł się do nowo zakupionego sprzętu strażackiego. Złożył też słowa gratulacji na ręce prezesa OSP Czarniż. 

Gratulacje z okazji uroczystości składali na ręce prezesa OSP Czarniż druhowie z OSP Czyczkowy, na czele z prezesem Henrykiem Januszewskim. 

Prezes OSP w Nowej Cerkwi do przekazanego wozu strażackiego dorzucił również w prezencie wąż strażacki. 


 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!