Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 kwietnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-16 • Brusy dziękują za pomoc po nawałnicy 11 sierpnia 2017 r.

Oratorium "Cztery Pory Życia Pro Life" zabrzmiało w Brusach, by upamiętnić rocznicę ubiegłorocznej nawałnicy. Wszystko to w ramach koncertu "Serce za serce. Brusy rok po nawałnicy". Wydarzenie odbyło się 15 sierpnia br. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Organizatorami wydarzenia była Gmina Brusy oraz Parafia Wszystkich Świętych w Brusach.

Wykonawcami oratorium były dwa zespoły: Na cały Głos, którego opiekunem i założycielem jest ks. Zbigniew Gełdon - wicedyrektor diecezjalnego Radia Głos oraz Nieboskłonni zespół prowadzony przez Karolinę Kornas. Koncert poprzedziła uroczysta msza św. dziękczynna.

Podczas wydarzenia dziękowano zaangażowanym osobom, które ofiarnie włączyły się w pomoc Gminie Brusy i jej mieszkańcom po nawałnicy. Burmistrz Brus Witold Ossowski podsumował działania podejmowane po nawałnicy oraz otrzymaną pomoc. Szczególne podziękowanie w tym dniu skierował wraz z księdzem proboszczem Janem Flaczyńskim do Caritas Diecezji Pelplińskiej na ręce ks. dyrektora Grzegorza Weisa oraz do Rycerzy Kolumba z Brodnicy na ręce ks. Wiesława Pacaka. Burmistrz zapowiedział główne podsumowanie działań po nawałnicy, połączone z podziękowaniami dla wszystkich ofiarodawców, które odbędzie się 9 września br. podczas Zaborskich Dożynek Gminnych. Będzie to druga odsłona koncertu „Serce za serce. Brusy rok po nawałnicy”.

Wczorajszemu koncertowi towarzyszyła wystawa podsumowująca otrzymaną pomoc przez Gminę Brusy. Ekspozycję można obejrzeć w bruskim kościele. 
 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!