Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 kwietnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-17 • Pieczenie Chleba w Widnie

4 sierpnia br. na placu przy Piecu Chlebowym w Widnie odbyło się XXI Pieczenie Chleba w Widnie. Głównym organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. 

Najważniejszym punktem imprezy był, jak co roku, wypiek według naturalnych receptur swojskiego chleba dokonywany przez mieszkankę Widna p. Agnieszkę Werra. Kromka swojskiego chleba smakuje oczywiście najlepiej z kaszubskim smalcem Smakoszów takiego jedzenia podczas imprezy nie brakowało. Uczestnicy festynu mogli zakupić gorące pieczywo prosto z tradycyjnego pieca chlebowego lub na stoisku gastronomicznym. 

Konsumpcja nie była jednak jedyną atrakcją w Widnie. Uzupełnieniem jej były konkurencje dla dzieci i dorosłych, a także występy artystyczne. Przed przybyłą do Widna publicznością zaprezentowały się m.in. najmłodsze grupy Krebane. 

Do tradycyjnych konkurencji Pieczenia Chleba w Widnie należą "trafiony piekarz" oraz "zapieckowa moja-twoja", oto ich wyniki:

TRAFIONY PIEKARZ

I MIEJSCE: MAŁGORZATA KLONOWSKA.

II MIEJSCE:EWELINA CZARNOWSKA.

III MIEJSCE :TERESA CZAPIEWSKA

 

ZAPIECKOWA MOJA-TWOJA

I MIIEJSCE:ANDRZEJ ZYGMAŃSKI-BOGDAN WYSOCKI

II MIEJSCE:WOJCIECH OSSOWSKI-JACEK JANKOWSKI

II MIEJSCE ELŻBIETA ŁONSKA-MARIAN JANIKOWSKI 

Szczególną atrakcją tegorocznego festynu w Widnie był STRONGMAN SHOW pod kierownictwem Sławomira Toczka i Jarosława Dymka. Chętne osoby mogły sprawdzić swoje siły w różnorodnych konkurencjach siłowych. 
 

Inf. Gmina Brusy. 

Fot. CKiB Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!