Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-08-29 • Brusy dziękują! Zaborskie Dożynki Gminne - zapraszamy!

Burmistrz Brus Witold Ossowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach Beata Zblewska zapraszają na Zaborskie Dożynki Gminne 9 września br., podczas których odbędzie się główne podsumowanie działań po nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku, połączone z podziękowaniami dla wszystkich ofiarodawców. Będzie to druga odsłona koncertu „Serce za serce. Brusy rok po nawałnicy”.

Tego dnia, zgodnie z tradycją, również rolnicy z całej gminy będą dziękować za zebrane plony i dary ziemi. Wydarzenie rozpocznie msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach. Następnie uczestnicy imprezy przejdą barwnym korowodem na plac dożynkowy przy kompleksie szkół.

Na dożynkowej scenie nie zabraknie atrakcji. Wystąpią: Kaszubski Zespół Folklorystyczny „Krëbane” z kapelą kaszubską z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Bruasch, a także kabaret z Czerska „Morowe Babki” oraz Biesiada Country. Podziwiać będzie można również stoiska i wieńce żniwne sołectw z Gminy Brusy, dożynkowe pojazdy, a ponadto podczas imprezy odbędzie się turniej sołecki.

Najważniejszym punktem dożynek w Brusach będzie składanie podziękowań zaangażowanym w niesienie pomocy Gminie Brusy i jej mieszkańcom po nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Ryszard Rynkowski.

Imprezą towarzyszącą Zaborskim Dożynkom Gminnym jest Dzień Ryby w Brusach, podczas którego m.in. rozstrzygnięty zostanie konkurs na najsmaczniejszą potrawę rybną (regulamin konkursu dostępny poniżej), zaś najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w zabawach animacyjnych na stoisku „Wesołe rybki”.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Inf. i graf. Gmina Brusy. 

Pliki do ściągnięcia:
Regulamin konkursu na najsmaczniejszą potrawę rybną (232 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!