Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 19 października 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-10-12 • Brusy pamiętają...

Henryk Molski - urodził się 19 lutego 1940 r. w Leśnie. Od najmłodszych lat, aż do roku 1996, mieszkał w budynku szkolnym w Zalesiu. Naukę w szkole podstawowej rozpoczął 1 września 1946r., którą ukończył w 1953r. W tym samym roku rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach, gdzie zdał maturę w 1957r. W latach 1958-1959 odbył służbę wojskową. Po powrocie z wojska zdobył kwalifikacje nauczycielskie w Liceum Pedagogicznym w Grudziądzu. W 1960 r. rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Zalesiu, gdzie pracował aż do emerytury, na którą przeszedł 1 stycznia 2000 r. W latach 1961-1964 uczęszczał do Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy na kierunku wychowania fizycznego następnie zdobywał wykształcenie w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu uzyskując w 1978r. tytuł magistra. Od 1966 r. do 1994 r. pełnił w tejże szkole funkcję dyrektora. Głównie uczył wychowania fizycznego, przysposobienia obronnego oraz prowadził Szkolne Koło Sportowe. Był wychowawcą wielu pokoleń mieszkańców Zalesia. 

Pan Henryk był społecznikiem. Należał do wielu organizacji: Miejskiego Koła Ligi Obrony Kraju, Ochotniczej Straży Pożarnej, Ludowych Zespołów Sportowych. W LOK pełnił funkcję prezesa, natomiast w OSP pełnił funkcję sekretarza. Prowadził Ludowe Zespoły Sportowe, a jego podopieczni zdobywali liczne nagrody w konkursach. Jego hobby była piłka ręczna, lekkoatletyka, strzelectwo sportowe, a także czytanie książek i hodowla gołębi.

W latach 60. był radnym w Gromadzkiej Rady Narodowej w Brusach, a w 1970 r. został powołany na radnego w Powiatowej Radzie Narodowej w Chojnicach.

Wielokrotnie był nagradzany nagrodami Kuratora Oświaty, Inspektora Oświaty oraz Dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia w dziedzinie pracy wychowawczej i organizacyjnej szkoły oraz zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inf. i graf. Gmina Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!