Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-10-19 • Podsumowanie programów społecznych

We wtorek, 16 października, w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyło się spotkanie podsumowujące programy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na zaproszenie Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, w spotkaniu uczestniczył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, wśród nich burmistrz Brus Witold Ossowski i sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń.

Statystycznie ocenia się, że w województwie pomorskim odnotowano największy spadek ubóstwa skrajnego – w porównaniu z 2015 r., w roku 2017 spadek wyniósł aż 65,1 %. Konferencja dotyczyła projektów realizowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Rodzina 500+, Dobry Start, Karta Dużej Rodziny, MALUCH+, ŚDS – środki na uruchomienie i działalność, WTZ – środki na działalność, SENIOR+, OPIEKA 75+, ASOS 2014-2020. Mieszkańcy naszej gminy są objęci programami wyróżnionymi kolorem.

Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi podczas spotkania prezentacjami, szczegółowo opisującymi walory poszczególnych programów społecznych.

 

 

 

Inf. Gmina Brusy.

Fot. UWP

Pliki do ściągnięcia:
żłobek w Nowej Wsi Lęborskiej (9,360 kB)
programy rządowe_pomorskie (2,507 kB)
polityka społeczna_pomorskie (550 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!