Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-10-22 • Mieszkańcy Brus nie zawiedli. Frekwencja była wysoka - aktualizacja

Aż 57% wyborców uprawnionych do głosowania w mieście i gminie Brusy udało się we wczorajszych wyborach do urn.

Głosowanie dotyczyło wyboru Burmistrza, Rady Miejskiej w Brusach, Rady Powiatu Chojnickiego i Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Dotychczasowy włodarz Brus Witold Ossowski ponownie ubiegał się o stanowisko i był jedynym kandydatem w wyborach. Uzyskał zaufanie 80% wyborców.

Sytuacja wygląda inaczej w niektórych okręgach miasta i gminy, w których wybierano przedstawicieli do Rady Miejskiej. W piętnastce radnych dziewięcioro w dalszym ciągu będzie pełnić swoją funkcję, co oznacza, że w szeregi Rady wkroczy sześć nowych osób. Na stanowisku radnego pozostaną: Bernadeta Niebrzydowska (Okręg nr 15), Marzena Leszczyńska (Okręg nr 14), Marek Daniłko (Okręg nr 13), Michał Kin (Okręg nr 12), Zbigniew Łącki (Okręg nr 9), Andrzej Kulesza (Okręg nr 5), Marek Zblewski (Okręg nr 3), Andrzej Wiecki (Okręg nr 2) i Olgierd Chylewski (Okręg nr 1).

Zalesianie zadecydowali, że w kolejnej kadencji o ich sprawy będzie dbać Emilia Warnke. W Lubni zwyciężył Michał Szczepański. Tomasz Dorszyński to nowy przedstawiciel Leśna i Główczewic. Marcin Cysewski zwyciężył w Okręgu nr 7, tak zadecydowali mieszkańcy Czapiewic, Czarnowa, Gacnika i Małego Gliśna. Mieszkańcy Żabna, Czarniża, Brus-Wybudowania i Brus-Jaglii wybrali Witolda Jaszewskiego. Zmieni się także radny okręgu nr 4 w Brusach. Tam mieszkańcy części ulic Osiedla nr 2 zadecydowali o wyborze Dariusza Rutowskiego.

Burmistrz Brus dziękuje radnym Rady Miejskiej kadencji 2014-2018 za współpracę, która owocowała wieloma cennymi przedsięwzięciami.

 

W wyborach do Rady Powiatu Chojnickiego Bruszanie głosowali w okręgu nr 3, z którego zgodnie z wynikami wyborów mandat radnego otrzymało 3 kandydatów: Tomasz Orzłowski, Robert Skórczewski i Marek Rodzeń - klik.

 

W wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego bruscy wyborcy głosowali w Okręgu nr 1 (miasto Słupsk, powiat słupski, powiat lęborski, powiat bytowski, powiat człuchowski, powiat chojnicki). Zgodnie z wynikami w rpomorskim Sejmiku z tego okręgu mandat otrzyma 7 radnych: Danuta Wawrowska, Jan Kleinschmidt, Leszek Bonna, Iwona Mielewczyk, Sebastian Irzykowski, Jerzy Barzowski, Mirosława Kaczyńska - klik.

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 

Pliki do ściągnięcia:
Wybory Burmistrza_wyniki (1,004 kB)
Okręg nr 1_Rada Miejska_wyniki (826 kB)
Okręg nr 2_Rada Miejska_wyniki (898 kB)
Okręg nr 3_Rada Miejska_wyniki (337 kB)
Okręg nr 4_Rada Miejska_wyniki (896 kB)
Okręg nr 5_Rada Miejska_wyniki (829 kB)
Okręg nr 6_Rada Miejska_wyniki (826 kB)
Okręg nr 7_Rada Miejska_wyniki (822 kB)
Okręg nr 8_Rada Miejska_wyniki (824 kB)
Okręg nr 9_Rada Miejska_wyniki (822 kB)
Okręg nr 10_Rada Miejska_wyniki (821 kB)
Okręg nr 11_Rada Miejska_wyniki (830 kB)
Okręg nr 12_Rada Miejska_wyniki (900 kB)
Okręg nr 13_Rada Miejska_wyniki (832 kB)
Okręg nr 14_Rada Miejska_wyniki (830 kB)
Okręg nr 15_Rada Miejska_wyniki (828 kB)
okręgi wyborcze (482 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!