Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 lipca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-10-31 • Naprawa infrastruktury uszkodzonej w wyniku nawałnicy

Gmina Brusy sukcesywnie niweluje szkody wyrządzone przez ubiegłoroczną, sierpniową nawałnicę. Naprawy wymagało wiele odcinków dróg, ścieżki rowerowe, wiaty rekreacyjne, a także boisko orlik.

Odbudowanych zostanie 6 wiat (w Czyczkowach, Główczewicach, Małym Gliśnie, Kosobudach i Leśnie), ok. 60 km dróg i niespełna 9 km ścieżek rowerowych.

Wszystkie wiaty zostały już naprawione. To samo tyczy się ścieżki rowerowej z Wielkich Chełmów w kierunki Drzewicza i Laski, a także odcinków dróg: Leśno - Główczewice, Leśno - Cegielnia, Leśno – Leśno-Wybudowanie, Leśno – Dystelnik, Brusy-Jaglie – Małe Chełmy, Czyczkowy – Krównia, Krównia – Czernica, odcinka drogi gminnej w Czarnowie i drogi Czapiewice – Czapiewice-Wybudowanie. Na ukończeniu jest remont ścieżki rowerowej z Żabna do Męcikała i boiska orlik. Roboty trwają też na drogach: Czapiewice – Wielkie Chełmy, Leśno – Zalesie i Wielkie Chełmy – Asmus.

Łącznie w Gminie Brusy zakwalifikowano do realizacji 29 zadań na kwotę ok. 13 mln. zł. Zgodnie z pozyskanym 80% dofinansowaniem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego, do Gminy Brusy trafiło 10 mln zł.

Wszystkie naprawy zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Droga z Leśna w kierunku Główczewic.
Droga z Leśna w kierunku Główczewic.

Trasa Brusy-Jaglie - Małe Chełmy.
Trasa Brusy-Jaglie - Małe Chełmy.

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!