Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 22 maja 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-11-22 • Szlachetna Paczka w regionie

17 listopada została otwarta baza rodzin SZLACHETNEJ PACZKI - programu, który od osiemnastu lat łączy ludzi potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Zapraszamy do zaangażowania się i zostania darczyńcą dla wybranej rodziny.

W rejonie gminy Brusy na pomoc czekało łącznie 15 rodzin. Wszystkie zostały już wybrane przez darczyńców. Można pomóc jeszcze w kilku rejonach Szlachetnej Paczki w województwie pomorskim, tj. Człuchowie, Sierakowicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Lęborku,  Malborku, Stegnie, Prabutach, Słupsku i Tczewie.

JAK POMÓC?

Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, dla której przygotuje się paczkę w duchu mądrej pomocy. Mądrej, czyli takiej, która będzie odpowiadała na konkretne potrzeby rodziny i jednocześnie stanie się impulsem do zmiany i wyjścia z trudnej sytuacji. Finał tegorocznej edycji odbywa się w weekend 8-9 grudnia.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest ona akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Paczka łączy ludzi, tworząc efektywne struktury i narzędzia, pozwalające się angażować osobom o bardzo różnych motywacjach, statusie materialnym, wieku, poglądach i doświadczeniu życiowym - ma ofertę zaangażowania w mądrą pomoc dla każdego.

SZLACHETNA PACZKA istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Pomóż w tym, by święta były piękne dla wszystkich! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, by poznać niezwykłe historie rodzin i dzieci, do których docierają wolontariusze. Znajdź najbardziej odpowiedni dla siebie sposób zaangażowania i zmieniaj historie tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Inf. Gmina Brusy/Lider Szlachetnej Paczki w Brusach, Marek Cysewski.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!