Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 22 maja 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-06 • Krwiodawcy podsumowali kolejny rok działalności

Krwiodawcy z terenu miasta i gminy Brusy spotkali się na wspólnym świętowaniu podczas Balu Honorowych Dawców Krwi w sobotę, 1 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Czyczkowach. Była to okazja do podsumowania działań z minionego roku i docenienia najbardziej aktywnych krwiodawców.

Minutą ciszy uczczono krwiodawców, którzy z honorowego grona już odeszli. Następnie za ofiarność, zaangażowanie i chęć pomocy dziękował krwiodawcom burmistrz Brus Witold Ossowski oraz prezes Honorowego Klubu Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskiej w Brusach Agnieszka Drzewicka. Do życzeń i gratulacji dołączył się też prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Chojnicach Rafał Borzyszkowski. 

Bal krwiodawców był okazją do wręczenia odznaczeń Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III, II i I stopnia, jak również gratulacji dla tych, którzy krew oddają od wielu lat. Odznaczenia przyznano:

Odznaczenia  pierwszego  stopnia:

1. Cysewska Iwona

2. Czapiewski Jan

3. Czapiewski Wojciech

4. Hoppe Błażej

5. Kiedrowicz Dawid

6. Turzyński Sławomir

7.Wałdoch Henryk


 

Odznaczenia  drugiego  stopnia:

1. Adamczyk Piotr (też  III)

2. Rodzeń Marek

3. Wardyn Krzysztof

Odznaczenia  trzeciego  stopnia:

1. Adamczyk Ewelina

2. Lepak Justyna

3. Wyrowińska Zofia

4. Czarnowski Przemysław

5. Kiedrowicz  Dawid

6. Kloskowski Damian

7. Kloskowski Tomasz

8. Masłowski Daniel

9. Orlikowski Krzysztof

10. Ossowski Paweł

11. Rogożyński Artur

12. Sobczyk Patryk

13. Staubach Adrian

14. Szczesny Paweł

15. Urbański RobertPonadto na spotkaniu wręczono odznaczenia, które przygotowane były dla krwiodawców w 2017 roku:  III stopnia dla Adana Bony oraz II stopnia dla Michała Laski. Pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne otrzymały również osoby, które mają oddane co najmniej 40 l. krwi  (również te odznaczenia przygotowane były dla nich już w 2017 roku). Otrzymali je: Zbigniew Kiedrowicz, Henryk Kierzk, Stefan Leszczyński.

Upominek i list gratulacyjny od burmistrza otrzymał także Bogusław Rudnik, odznaczony w Chojnicach odznaczeniem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Dziękowano również sponsorom oraz burmistrzowi Brus, który otacza Klub HDK stałym wsparciem.

 

Krwiodawstwo kojarzy się przede wszystkim z regularnym oddawaniem krwi czy to w krwiobusach, czy w specjalnych punktach poboru. Klub Honorowych Dawców Krwi w Brusach przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku organizuje od lat cykliczne akcje poboru krwi przy Domu Strażaka w Brusach. Takich akcji w bieżącym roku odbyło się 5 i dzięki nim udało się pozyskać 75 donacji, co dało prawie 34l krwi pełnej. Ponadto w punkcie poboru krwi w Chojnicach nasi krwiodawcy oddali 27 litrów tego życiodajnego leku. W podsumowaniu roku, ujęto również udział reprezentacji klubu w Spartakiadzie sportowo-rekreacyjnej Krwiodawców Powiatu Chojnickiego, gdzie nasza reprezentacja zajęła zaszczytne I miejsce. Klub obecnie liczy 64 członków, a w bazie prowadzonej przez Urząd Miejski w Brusach zarejestrowanych jest ponad 190 krwiodawców.

Upominki nie były jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów, po oficjalnej części spotkania odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał DJ Seba.

 

Sobotnie spotkanie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego i rzeczowego osób i instytucji życzliwych krwiodawcom. Jako Klub zwróciliśmy się do lokalnych instytucji i przedsiębiorstw z apelem o wsparcie  - wielu z nich odpowiedziało na niego z dużą życzliwością. Wśród nich znalazły się m.in. takie instytucje i osoby jak:

 

- Gmina Brusy

- Nadleśnictwo Przymuszewo

- Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Brusach

- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Brusach

- Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski

- TRANSKOP – Danuta i  Jacek Trzebiatowscy

- MEBEL PERFEKT  S.C. – Kamila i Grzegorz Czapiewscy

- OGRODNICTWO - Aleksandra Błoch – Wiecka

- DACH-MIR Mirosław Lewiński

- Transport Ciężarowy oraz Handel Drewnem  Beata  i Jacek Zblewscy

- „ZblechTrans” Szymon Zblewski

- „ZblechBike” Łukasz Zblewski

- Fryzjerstwo damsko –męskie Maria Tyma

- Zakład Budowlano-Usługowo-Remontowy Tadeusz Gołuński

- HEN-SIL s.c. G. Gostomska, J. Hoppe

- Agencja PKO BP Lucyna Copa

- Usługi weterynaryjne Paweł Budziewski

- F.H.U. „Twój Dom” s.c. R. M. Kierzk

- Restauracja STAROMIEJSKA Sebastian Milkowski

- Michał Kin

- Sebastian Pepliński

 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!