Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-20 • Samorządowe spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia w roku kalendarzowym są szczególnym momentem wzajemnej życzliwości, jedności i spotkań z bliskimi. Co roku burmistrz Brus Witold Ossowski spotyka się z przedstawicielami: lokalnych władz samorządowych, Kościoła, instytucji, organizacji, przedsiębiorstw i wieloma działaczami z gminy Brusy, aby w uroczystym nastroju, przeżyć ten wyjątkowy, święty czas.

Tegoroczne samorządowe spotkanie wigilijne odbyło się w środę, 19 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Zalesiu. W świąteczną atmosferę zgromadzonych wprowadziła historia narodzin Jezusa Chrystusa, przedstawiona w Jasełkach przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Zgodnie z tradycją, podczas spotkania, burmistrzowi Brus, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Włodarz odebrał symboliczny płomień jedności z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” w Męcikale. Światełkiem z Betlejem podzielono się również z ks. proboszczem Janem Flaczyńskim, siostrą przełożoną Barbarą Dzienisz ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach oraz siostrą przełożoną Mironą Turzyńską ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku.

Oficjalne życzenia bożonarodzeniowe złożył uczestnikom spotkania burmistrz Brus Witold Ossowski oraz w imieniu przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Łąckiego i własnym Beata Zblewska - przewodnicząca Rady VII kadencji. Kilka słów z okazji zbliżających się świąt do zgromadzonych skierowali również poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk oraz w imieniu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i własnym Marek Rodzeń - radny Rady Powiatu Chojnickiego. Opłatek, którym dzielono się i składano sobie życzenia pobłogosławił ks. proboszcz Jan Flaczyński. Kapłan także dołączył się do świątecznych życzeń. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Inf. i fot. Gmina Brusy. cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!