Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-21 • Koncert Wigilijny „Kolędować Małemu”

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w minioną niedzielę, 16 grudnia, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Burmistrz Brus Witold Ossowski i proboszcz parafii Jan Flaczyński zaprosili mieszkańców na wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego oraz grup parafialnych.

Koncert otworzył burmistrz Brus, który złożył serdeczne życzenia bożonarodzeniowe zgromadzonym w kościele mieszkańcom gminy. „Kolędowanie Małemu” rozpoczęła  pieśń adwentowa „Archanioł Boży Gabriel” w wykonaniu zespołu ludowego Krëbane. Następnie najmłodsi artysty, trzymający w rękach symboliczne lampiony, zaśpiewali kaszubską pieśń „Czemu ptoche…”. Kolędy i pastorałki przeplatane były słowem wprowadzającym i dźwiękiem trąbek. Pieśni wykonało prawie 200 młodych wykonawców. Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim uczestnikom koncertu.

W koncercie wystąpiły grupy i zespoły: Gwiżdże, Purtki, Dzotczi, Krëbanulczi, Młodzi Krëbane, Najmłodsza Grupa Krëbane, Ad Dominum, Memories, Momento, instrumentaliści i wokaliści z Centrum Kultury i Biblioteki oraz Kapela Zespołu Krëbane.

Koncert zamknęły życzenia dyrektor centrum kultury Anny Orlikowskiej oraz ks. proboszcza Jana Flaczyńskiego.

FOTOGALERIA

Inf. i fot. CKiB Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!