Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-21 • Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Zbrzycy i Brdy

Pod taką nazwą Gmina Brusy realizowała jedno z tegorocznych zadań inwestycyjnych. Dla miłośników kajakarstwa, którzy chętnie wypoczywają w okolicach rzek Brdy, Zbrzycy i Młosiny inwestycja wiąże się z wygodą i dodatkowymi atrakcjami.

Zadanie było realizowane na terenie gminy Brusy i gminy Czersk. Dotyczyło zagospodarowania terenów na szlaku rzeki Brdy wraz z Wielkim Kanałem Brdy oraz Zbrzycy wraz z Młosiną w jedenastu lokalizacjach, w tym w aż ośmiu na terenie gminy Brusy.

Infrastruktura turystyczna taka jak: pomosty, mała architektura, tj. ławki, stoliki, miejsca na ognisko itp., oraz sprzęt do wodowania i wyjmowania kajaków stanęły w Parzynie-Młynie, Leśnie, Kaszubie, Rolbiku-Młynie, Rolbiku, Czernicy, Męcikale i Skoszewie. W ostatnich dwóch wymienionych miejscowościach powstały dodatkowe udogodnienia. W Męcikale wybudowana została przystań z prawdziwego zdarzenia, natomiast Skoszewo wzbogaciło się o budynek socjalno-sportowy. Każde z zmodernizowanych miejsc zostało dokładnie oznakowane zarówno od strony wody, jak i od strony lądu.

Całkowity koszt inwestycji to niespełna 2 mln zł. Gmina Brusy pozyskała na ten cel dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1,7 mln zł. 

Obecnie zrealizowany został zakres rzeczowy zadania. Jego pełne zakończenie zaplanowano na rok 2020. Kolejne dwa lata będzie to czas promocji walorów turystycznych, które zyskała Gmina Brusy, dzięki temu przedsięwzięciu.

Leśno
Leśno
 

Kaszuba
Kaszuba
 

Męcikał
Męcikał
 

 

 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!