Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-21 • Lasy po nawałnicy - przedłużenie terminu uprzątnięcia

Przypominamy, iż właściciele lasów prywatnych ubiegający się o pomoc finansową z Funduszu Leśnego na uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy, zgodnie z decyzją Starosty Chojnickiego są zobowiązani uprzątnąć zniszczony las do 31 grudnia 2018 roku oraz poinformować Starostwo o wykonaniu decyzji do 15 stycznia 2019 r.

Właściciele, którzy nie są w stanie wykonać w terminie do 31 grudnia 2018 roku wszystkich zadań z zakresu gospodarki leśnej dot. zrębu sanitarnego oraz usunięcia złomów i wywrotów na terenie swojego lasu, zobowiązani są złożyć do Starosty Chojnickiego wniosek o przedłużenie terminu uprzątnięcia lasu w terminie do 31 grudnia br. (druk wniosku
w załączeniu).

Za uprzątnięty las uznaje się taki, w którym usunięto wszystkie złomy i wywroty, drzewa silnie pochylone, wszystkie drzewa pochylone przy drogach publicznych i urządzeniach turystycznych oraz usunięto pozostałości pozrębowe wraz z gałęziami opałowymi w stopniu umożliwiającym przygotowanie gleby pod odnowienie lasu.

Ponadto informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 30 listopada 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych przychodów (dochodów) otrzymanych na łagodzenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, w tym zagrożenia pożarowego, w zdewastowanych lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa pomoc finansowa na uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy zwolniona będzie z podatku dochodowego.

Przypominamy również że, właściciele lasów prywatnych, którzy uprzątnęli już swoje lasy powinni niezwłocznie poinformować o tym fakcie Starostę Chojnickiego wysyłając pisemne  zgłoszenie do Starostwa Powiatowego w Chojnicach (druk zgłoszenia w załączeniu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inf. Gmina Brusy.

Pliki do ściągnięcia:
zgłoszenie wykonania prac (32 kB)
wniosek o przedłużenie terminu (32 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!