Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-01-08 • Spotkanie opłatkowe w Leśnie

W Święto Trzech Króli, w świetlicy wiejskiej, spotkali się seniorzy, emeryci, renciści i osoby samotne sołectwa Leśno. Spotkanie opłatkowo - noworoczne zorganizowali Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Świętowanie w świetlicy poprzedziła msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Pluto Prondzinskiego.

Wydarzenie to wpisuje się w cykl spotkań sołeckich i należy już do tradycji sołectwa Leśno. Spotkanie było okazją do wspólnego spędzenia czasu i złożenia sobie życzeń. Serdeczne słowa do uczestników wydarzenia kierowali: przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach Zbigniew Łącki, który złożył życzenia w imieniu własnym i burmistrza Witolda Ossowskiego, radni powiatowi Tomasz Orzłowski i Marek Rodzeń oraz radny Tomasz Dorszyński. Życzenia zgromadzonym złożył też głównym organizator sołtys Stanisław Miszewski oraz ks. proboszcz Stanisław Pluto Prondzinski.

Ważnym punktem spotkania były występy młodzieży: zespołu "Perełki" ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie oraz grupy tańca narodowego z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Całość dopełnił poczęstunek, zorganizowant przez koło gospodyń. Dnia stawiano na stoły ozdobione stroikami wykonanymi przez młodzież szkolną z Leśna.

FOTOGALERIA

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!