Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-18 • Przekaż 1% podatku!

1% podatku to tak niewiele, a może oznaczać istotne wsparcie dla wielu osób i organizacji. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś/eś na jaki cel przeznaczysz swój 1% podatku, podajemy Tobie kilka możliwości.  Jednocześnie prosimy o kontakt, jeżeli znasz osoby lub organizacje z terenu gminy Brusy lub związane z Brusami, którym można pomóc. Napisz do nas na adres e-mail: infomedia@brusy.pl lub zadzwoń pod nr tel. 52 39 69 308.

Nie bądź obojętny! Pomóż! 

 

DANUTA ŁĄCKA

 

 

FILIP PIEKARSKI

Dzień dobry! Walczymy z tą okropną, nieuleczalną chorobą SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Choroba niszczy komórki nerwowe. Mężowi pomaga oddychać respirator, karmiony jest przez PEGA, ręce odmówiły posłuszeństwa rok temu, teraz nogi. Od operacji tj. 24.11.2017 nie mówi, ale jest świadomość i kontakt kiwnięciem głowy. Chcielibysmy zebrać pieniądze, żeby kupić-Cyber Oko. Byłoby łatwiej porozumiewać się! Pozdrawiamy wszystkich którzy nas znają. Dziękujemy za 1%!

 Teresa Piekarska (małżonka)

Informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1%:

Cel szczegółowy 1%: Piekarski, 7316
KRS: 0000270809

 

Źródło informacji: archiwum rodzinne. 

 

 

 

LILIANA PÓŁCZYŃSKA

Problemy zaczęły się w życiu prenatalnym dziecka. Podczas jednych z kontrolnych badań rozpoznano wadę serca. Wykonano kariotyp płodu in utero, był prawidłowy, ale już po porodzie okazało się, że nie będzie to jedyny problem ze zdrowiem dziewczynki. Calineczka urodziła się poprzez cesarskie cięcie w 39. tygodniu ciąży z wagą 1640g oraz 44cm długości. Cesarskie cięcie zostało wykonane z powodu zagrażającej zamartwicy i IUGR (mała masa ciała). Po porodzie stwierdzono znacznego stopnia hipotrofię, małogłowie, nisko osadzone uszy, nadmierne owłosienie, zrośnięte brwi, retrognatię, ektodaktylię dłoni prawej, klinodaktylię 5. palca lewej dłoni. Wysunięto podejrzenie zespołu Cornelli de Lange. Wysłano krew na badania genetyczne dziecka oraz rodziców (wynik dodatni). Liliana od urodzenia boryka się z wieloma obciążeniami: niedosłuch -70 -80 decybeli, refluks żołądkowo-przełykowy, zmienne napięcie mięśni, problemy z karmieniem (karmienie przez sondę), bardzo mały przyrost wagi. Ze względu na poważną wadę serca u dziewczynki występowały napady anoksemiczne w kierunku, których została wykonana balonoplastyka i implantacja stentu. Ma ona umożliwić funkcjonowanie serca do całkowitej korekty. Na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe ze względu na niską wagę dziecka (4100g wiek 10miesięcy) oraz dodatkowe obciążenia wadami genetycznymi.  Niestety rok 2018 był dla rodziny rokiem bardzo trudnym,  prawie pół roku rodzina spędziła w szpitalu. Częste infekcje, utraty przytomności, które kończyły się reanimacją Liliany miały swój finał w szpitalu. Na dzień dzisiejszy Liliana jest zaopatrzona w taki sprzęt jak ssak tlen i pompa żywienia. Calineczka od urodzenia wymaga codziennie wiele pracy, zaangażowania, kosztownej wielospecjalistycznej terapii, rehabilitacji, częstych pobytów w szpitalu, a także kontroli u specjalistów: neurologa, audiologa, kardiologa, ortopedy, rehabilitanta, surgologopedy, teraupeuty, genetyka oraz poradni żywieniowej.


Informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1%:
Cel szczegółowy 1%: LILIANA PÓŁCZYŃSKA 639/P
KRS: 0000186434

Lilianie można pomóc również wpłacając indywidualne darowizny.
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie
nr. konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem na rehabilitację Liliany Półczyńskiej 639/P

 

Źródło informacji: www.fundacja-sloneczko.pl

Zdjęcie: www.facebook.com/liliana.naszacalineczka

 

LENA STOLTMAN

Lenka w listopadzie ubiegłego roku skończyła dwa latka. W kwietniu 2018 roku stwierdzono u Leny Zespół Hemofagocytarny, jest to bardzo rzadka choroba rozpoznawana raz na milion. Leczenie opiera się głównie na chemioterapii i farmakologii. Leczenie wolno postępuje. U Leny w ostatnim czasie stwierdzono chorobę genetyczną, co wiąże się z opcją przeszczepu szpiku jeśli jej organizm nie odpowie pozytywnie na leczenie do samego końca. 

Dziewczynka jest pod stałą opieką lekarzy w szpitalu Uniwersyteckim Nr. 1 im. Dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Częste dojazdy na leczenie wiążą się z kosztami, kosztowne jest również leczenie dziecka.  Rodzina Leny została również poszkodowana w sierpniowej nawałnicy w 2017 roku. Trudno jest im pozbierać się finansowo.

Informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1%:
Cel szczegółowy 1%: 1131/S Lena Stoltman
KRS: 0000186434

Lenkę można wesprzeć również poprzez indywidualne darowizny, które prosimy kierować zgodnie z danymi:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"

Stawnica 33A, 77-400 Złotów

Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem 1131/S Lena Stoltman

 

Źródło informacji: www.fundacja-sloneczko.pl

Zdjęcia: archiwum rodziny.

 

WIKTORIA WELTROWSKA

Wiktoria zachorowała na cukrzycę typu 1 (insulinozależną) w wieku niespełna 5 lat. Trafiła do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na oddział diabetologii dziecięcej, gdzie spędziła ponad tydzień i cały czas pozostaje pod opieką tamtejszej poradni. Wiktoria korzysta z systemu monitorowania stężenia glukozy we krwi FreeStyle Libre. Dzięki temu nie musi kilkanaście razy dziennie nakłuwać paluszków, a rodzina ma możliwość monitorowania poziomu glikemii przez 24 godziny na dobę. Łączny koszt utrzymania tego urządzenia wynosi ponad 500zł. Dodatkowo dochodzą koszty związane z dojazdami do lekarza diabetologa, zakupu insuliny oraz diety. Wiktoria często musi rezygnować z wielu rzeczy. Jest to dla niej trudne i bolesne. Rodzice Wiktorii doskonale ją rozumieją, ponieważ sami też chorują na cukrzycę typu 1. 

Informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1%:
Cel szczegółowy 1%: Wiktoria Weltrowska 3354
KRS: 0000163346

Można również dokonywać wpłat indywidualnych na konto nr 74109010430000000135853354

Fundacja dla dzieci z cukrzycą

ul. Szpitalna 5/16, 00-031 Warszawa, tel. 228279992

www.fundacja-cukrzyca.pl 

 

Źródło: Informacja przekazana przez rodzinę. 

 

ANNA LEPAK

Ania cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Wymaga bardzo intensywnej, specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji.

Źródło: Informacja przekazana przez rodzinę. 

 

TYMOTEUSZ BUZA

Choruje na rzadką chorobę Zespół Pradera-Williego. Wpłacone pieniądze pokryją koszt leczenia i rehabilitacji Tymoteusza.

Źródło: www.facebook.com/tomasz.buza

 

LEON GIERSZEWSKI

Leoś urodził się obustronną mikrocją tj. deformacją małżowin usznych i zarośnięciem przodów słuchowych. Schorzenie to występuje stosunkowo rzadko (1 na 20 000 urodzeń), a jego konsekwencją jest znaczny niedosłuch. Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie i  rehabilitacje Leosia. Są to spotkania z logopedami, surdologopedami, surdopedagogikami, a wszystko po to by Leon nauczył się mówić. Aktualnie chłopiec oczekuje na implantacje. 

Źródło: Informacja przekazana przez rodzinę. 

 

WERONIKA WERA

Dziewczynka od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce (MPD). Wpłaty 1% podatku pokryją koszt leczenia i rehabilitacji Weroniki.

Informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o przekazanie 1%:
Cel szczegółowy 1%: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – Weronika Wera Nr 7812
KRS: 0000037904

Źródło: Informacja przekazana przez rodzinę. 

 

WIKTOR MAJKOWSKI

Źródło: Informacja przekazana przez rodzinę  (www.dzieciom.pl)

 

RAFAŁ LOROCH

Źródło: www.facebook.com/rafal.loroch

 

SŁAWOMIR SZAMOCKI

W 1994 roku Sławomir uległ wypadkowi samochodowemu, na skutek którego doznał urazu rdzenia kręgowego i od tamtej pory jest sparaliżowany.

Źródło: www.facebook.com

 

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!