Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-03-07 • Przebudowa drogi powiatowej w Lubni

Trwa realizacja inwestycji obejmującej przebudowę ul. Dworcowej w Lubni. Prace są prowadzone na długości 1km. Przebudowywana trasa docelowo będzie mieć 6 m szerokości. Z jej jednej strony powstanie chodnik dla pieszych, z drugiej zaś pas pieszo-rowerowy. Przedsięwzięcie obejmuje również budowę odwodnienia, oświetlenia oraz przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie Powiatu Chojnickiego (lider) i Gminy Brusy (partner). Jego całkowity koszt wynosi 6.261.229 zł.

Inwestycja jest dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w kwocie 1.734.860 zł. Podobną kwotę, bowiem 1.715.050 zł, dokłada do realizacji zadania Gmina Brusy.

Zadanie jest realizowane od ubiegłego roku. Dotychczas zostały wykonane: kanalizacja deszczowa, nowy wodociąg, podbudowa i warstwa jezdni wiążącej, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie drogowe. Całkowite zakończenie zadania przewidziane jest na koniec maja br.

 

 

 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!