Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 kwietnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-03-22 • XIX Przegląd Piosenki „Na powitanie wiosny”

W czwartek 21 marca 2019 roku odbył się XIX Przegląd Piosenki „Na powitanie wiosny”. W przeglądzie piosenki wzięło udział około 150 uzdolnionych muzycznie uczestników, podzielonych na różne kategorie wiekowe oraz na dwie kategorie wykonawcze: solo i zespoły. Konkurs miał zasięg powiatowy.

Uczestników konkursu oceniała specjalna komisja w składzie: Katarzyna Schefler ( nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Chojnicach), Marek Kokowski (Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie) oraz Kazimierz Wierzchowski (organista Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach)

Komisja konkursowa po wysłuchaniu 42 podmiotów wykonawczych przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii wiekowej:  przedszkola

Soliści:

I miejsce: Kinga Kloskowska – Szkoła Podstawowa w Czapiewicach

II miejsce: Łucja Czarnowska - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

III miejsce: Julia Ossowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Wyróżnienie: Blanka Daszkowska – Punkt przedszkolny przy Szkole Podstawowej
im. TOW „Gryf Pomorski” w Lubni

Wyróżnienie: Laura Rekowska - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

Zespoły:

I miejsce: Marcelina Teca i Oliwia Szyszka – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

II miejsce: Świetliki -  Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach

II miejsce: Grupa przedszkolna -  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

III miejsce:  Wiosenki Kosobudy – Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

w kategorii wiekowej: szkoły podstawowe klasy I – III

Soliści:

I miejsce:  Aniela Czapiewska – Ośrodek Kultury w Czersku

II miejsce: Lena Grzonkowska – Wiejski Dom Kultury w Silnie

II miejsce: Michalina Muzioł - Ośrodek Kultury w Czersku

III miejsce: Emilia Kiedrowska – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego
w Czyczkowach

III miejsce: Julia Mesek – Szkoła Podstawowa w Silnie

Wyróżnienie: Wiktor Zarębski - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego
w Czyczkowach

Wyróżnienie: Maja Szultka - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego
w Czyczkowach

Wyróżnienie: Wiktor Malich – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Zespoły:

I miejsce: Słoneczne Promyki – Szkoła Podstawowa im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich
w Nowej Cerkwi

I miejsce: Trio: Julia Mesek, Filip Klunder i Mikołaj DrewekSzkoła Podstawowa
w Silnie

II miejsce: Śpiewająca wiosna  – Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

II miejsce: Stokrotki – Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia
w Kosobudach

III miejsce: Bruszanki – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Wyróżnienie: Wiosenki – Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

Wyróżnienie: Julia Plata i Adam Zabrocki - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

 

w kategorii wiekowej : szkoły podstawowe klasy IV – VIII

Soliści :

I miejsce : Zofia Szuca – Szkoła Podstawowa im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich
w Nowej Cerkwi

I miejsce: Julia Łepek - Ośrodek Kultury w Rytlu

II miejsce :  Agnieszka Gierszewska  –  Ośrodek Kultury w Rytlu

III miejsce : Bianka Ostrowska  – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Wyróżnienie: Marta Gierszewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Zespoły:

I miejsce: Perełki – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

II miejsce: Esy Floresy – Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

III miejsce: Michał i Spółka – Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach

III miejsce: Zespół wokalny – Zespół Szkół w Silnie

 

w kategorii wiekowej:  gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

Soliści:

I miejsce: Aleksandra Hinc – Ośrodek Kultury w Rytlu

II miejsce: Natalia Gierszewska – Ośrodek Kultury w Rytlu

III miejsce: Emilia Pilacka –  Szkoła Podstawowa  nr 2 w Brusach

Zespoły:

I miejsce: Zespół wokalny -  Zespół Szkół w Silnie

II miejsce: Rytm - Ośrodek Kultury w Rytlu

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszym przeglądzie piosenki „Na powitanie wiosny”, nauczycielom za wspaniałe przygotowanie swoich wychowanków, a jury za pomoc i zaangażowanie w pracach komisji oceniającej uczestników przeglądu.

 

Inf. i fot. CKiB Brusy. 




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!