Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-15 • Remonty parafialne

Postępują prace termomodernizacyjne w budynkach parafialnych w Brusach. Inwestycja dotyczy aż czterech obiektów: kościoła, plebanii, Domu Nawiedzenia i siedziby Caritas.

Jak dotąd wykonano 27 z 40 odwiertów ziemnych na głębokość 100 m każdy, za pomocą których zostanie doprowadzone ciepło do wyżej wymienionych budynków. Prace trwają we wszystkich obiektach równocześnie. Między innymi na plebanii zamontowana została rekuperacja, która ograniczy zapotrzebowanie energetyczne budynku i zapewni stałą wentylację pomieszczeń, trwają też prace dociepleniowe. W Domu Nawiedzenia wymieniona na nową została stolarka okienna, ponadto przygotowany został materiał do ocieplenia dachu. Podobnie zastępowane nowymi są okna w budynku Caritas, wykonana została też tam wentylacja i nowy dach. W ubiegłym tygodniu chętni wolontariusze, na prośbę ks. proboszcza Jana Flaczyńskiego, usunęli z kościoła ławki w prawej nawie bocznej, które zostaną ponownie zamontowane po poprowadzeniu instalacji ogrzewającej kościół. Prace te wykonywane będą w każdej nawie. Wykonawcą termomodernizacji jest Zakład robót Ogólnobudowlanych Stanisława Repińskiego z Kościerzyny.

Przypominamy, że to nie jedyna inwestycja Parafii Wszystkich Świętych w Brusach. Jednocześnie trwa malowanie prezbiterium, polegające na odrestaurowaniu malowideł kościelnych sprzed kilkudziesięciu lat. Spora część tego zadania została już wykonana, dzięki czemu wnętrze kościoła zyskało nowy wygląd. Ponadto remontowany i wzmacniany jest mur przykościelny zarówno od strony ulicy Szkolnej, jak i Kościelnej.

Inf. Gmina Brusy.

Fot. Parafia Wszystkich Świętych w Brusach, Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!