Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-18 • Plac budowy żłobka przekazany wykonawcy

Forma opieki nad dzieckiem to jedna z ważniejszych decyzji dla rodziców, którzy chcą podjąć nową pracę lub wrócić do zawodu po urlopie macierzyńskim. Często w opiece nad dziećmi pomagają dziadkowie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Gmina Brusy wychodzi naprzeciw temu problemowi rozpoczynając budowę żłobka w Brusach, w którym miejsce opieki znajdzie aż 80-cioro maluchów.

W piątek, 12 kwietnia, burmistrz Witold Ossowski podpisał umowę z wykonawcą budowy żłobka w Brusach – firmą iGiS, reprezentowaną przez właściciela Grzegorza Narlocha. Tego dnia firmie przekazany został plac budowy.

Żłobek powstanie w nowej bryle przy budynku socjalno – sportowym w Brusach. W dobudowanej części znajdą się m.in. sale i szatnie dla dzieci, pomieszczenia sanitarne i biurowe.

Gmina Brusy ma także na uwadze komfort opieki i nauki dzieci w wieku przedszkolnym. W związku z wymogiem przyjęcia do przedszkoli wszystkich trzylatków, sale przedszkolne w obecnie działających przedszkolach w Brusach są przepełnione. W związku z tym w nowym obiekcie zaplanowano stworzenie dwóch dodatkowych sal, łazienki i szatni dla przedszkolaków.

Na realizację inwestycji Gmina Brusy wyda 4,7 mln zł, z czego 3,1 mln zł dotyczy żłobka. Znaczną część kosztu jego budowy pokryje dofinansowanie, które Gmina pozyskała w ramach  rządowego programu „Maluch+” w kwocie 2,4 mln zł. Pozostały koszt przedsięwzięcia, w tym wydatek budowy nowej części przedszkolnej, Gmina Brusy pokryje z własnego budżetu.

Podczas piątkowego podpisania umowy obecny był również Jacek Bruski - dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach, bowiem Gmina Brusy jest realizatorem także drugiego zadania pod nazwą „Żłobek w Brusach szansą na zwiększenie zatrudnienia i powrotu na rynek pracy”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz środków Gminnego Zarządu Oświaty. Jedno z poddziałań zadania obejmuje wykonanie placu zabaw dla dzieci, którego wykonawcą również będzie firma iGiS za kwotę ok. 185 tys. zł. Plac powstanie przy żłobku.

Podczas podpisania umowy z wykonawcą.
Podczas podpisania umowy z wykonawcą.

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!