Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-23 • Do Gminy Brusy trafi kolejna pula środków na odbudowę szkód po nawałnicy

Burmistrz Brus Witold Ossowski odebrał z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha promesę przydzielonych Gminie Brusy środków finansowych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, przeznaczonych na usuwanie skutków nawałnicy z sierpnia 2017 roku. Wydarzenie odbyło się 22 maja w sali im. Lecha Kaczyńskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Gmina Brusy była jedną z najbardziej poszkodowanych gmin w województwie pomorskim, dotkniętych nawałnicą w sierpniu 2017 roku. Z Funduszu Solidarności UE trafi do Brus 8.890.391,87 zł, co pozwoli na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez żywioł. Razem to aż 25 zadań i 40 km dróg w całej gminie.

Dla Gminy Brusy to II etap usuwania szkód wyrządzonych przez nawałnicę, bowiem już w ubiegłym roku naprawionych zostało 6 wiat (w Czyczkowach, Główczewicach, Małym Gliśnie, Kosobudach i Leśnie), ok. 60 km dróg i ok. 7 km ścieżek rowerowych. Łącznie 29 zadań na kwotę ok. 13 mln. zł. Wówczas, zgodnie z pozyskanym 80% dofinansowaniem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego, do Gminy Brusy trafiło 10 mln zł.

 

 

 

Inf. UM Brusy.

Fot. UWP w Gdańsku.

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!