Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-29 • Misje Święte w Parafii Wszystkich Świętych w Brusach

Miniony tydzień był tygodniem Misji Świętych w Parafii Wszystkich Świętych w Brusach. Ich uroczyste zakończenie odbyło się w Dzień Matki 26 maja.

Misje, na zaproszenie ks. proboszcza Jana Flaczyńskiego, prowadzili w bruskiej parafii Ojcowie Redemptoryści, o. Henryk i o. Jan. Tak łatwo na co dzień zagubić Boga i wiarę w codziennych obowiązkach i problemach. Wtedy zwykłe szukanie dialogu z Bogiem odkładamy na później, bo może później będzie więcej czasu, może mniej problemów, może dzieci podrosną? Ten tydzień pokazał nam, że nie warto niczego odkładać na później, że można i że trzeba szukać Boga tu i teraz, w kościele i w drugim człowieku, że właśnie jest na to czas. – m.in. tak misje podsumował ks. proboszcz Jan Flaczyński.

26 maja, na mszy św. o godz. 11.00, miało miejsce podsumowanie Misji Świętych. Symbolicznie na zakończenie prowadzonych Misji poświęcono nowy krzyż misyjny, który podziwiać można przy głównym wejściu do bruskiej świątyni. Poświęcone zostały również krzyże przyniesione przez wiernych uczestniczących we mszy św.

Warto dodać, że dzień wcześniej, w sobotę 25 maja, na zakończenie mszy św. wieczornej, w ramach prowadzonych Misji, odbyła się procesja różańcowa z udziałem feretronów, kapłanów, członków stowarzyszeń parafialnych i pozostałych parafian. Jeden z niesionych feretronów został odnowiony przez ks. proboszcza Jana Flaczyńskiego jako prezent dla Parafii w Brusach. Renowacji dokonali specjaliści z Krakowa, którzy na podstawie przeprowadzonych prac datują powstanie feretronu na rok ok. 1750. Jest to zatem jeden z najcenniejszych zabytków parafialnych. Parafia posiada jeszcze dwa podobne feretrony, które wymagają odnowienia. Ponadto, podczas sobotniej procesji można było po raz pierwszy zobaczyć nowe stroje pań noszących feretrony. Ubranie wyglądem, szczególnie haftowanymi zdobieniami, nawiązuje do tradycji kaszubskiej, o co zadbali państwo Jadwiga i Stanisław Kobus.

FOTOGALERIA dostępna na Facebooku Miasta i Gminy Brusy

Inf. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!