Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 13 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-31 • Wernisaż „Ziemi Kaszubskiej Słonecznej i Czystej”

W dziewiętnastej edycji Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” nagrodzono 48 laureatów. Wernisaż odbył się w czwartek 23 maja 2019 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Na konkurs wpłynęły 392 prace z 39 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace wybierało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. W rezultacie przyznano 11 nagród pierwszych, 11 drugich,  9 nagród trzecich oraz 17 wyróżnień.   

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do XIX Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy muzyczne  zespołu „Memories”, przygotowanego przez pana Ireneusza Drobińskiego. Publiczność wysłuchała utworów m.in.  z repertuaru Piwnicy pod Baranami i Jacka Kaczmarskiego.
 

Inf. i fot. CKiB Brusy. 

Pliki do ściągnięcia:
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej (38 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!