Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-06-11 • ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2019

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach,

Ośrodek Kultury w Czersku

Ośrodek Kultury w Rytlu

oraz

Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych w Kwiekach

i Nadleśnictwo Czersk

zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

 

W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Kwiek. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Brusach, Czesku i Rytlu.

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18. Start o godz. 11.00. Do pokonania będzie trasa ok. 14 km. W Kwiekach na terenie stadniny koni, udostępnionej przez właściciela Rene Burakowskiego, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Rytla
i Czerska.

Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek zasponsorowany przez Nadleśnictwo Czersk. Można zabrać ze sobą kiełbaski do grillowania. Wyjazd do Brus około godz. 15.00.

Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach oraz w filiach bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach.

Regulamin rajdu i karta zgłoszenia dostępne są poniżej lub na stronie www.ckibbrusy.pl lub w bibliotece CKiB.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika brusko-czersko-rytelskiego rajdu.

Bibliotekarki w gminie Brusy liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

Pliki do ściągnięcia:
zgoda na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku (215 kB)
zgoda rodziców (184 kB)
karta uczestnika (195 kB)
regulamin (156 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!