Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-03 • „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” już niedługo!

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które wpisało się w coroczny kalendarz imprez Gminy Brusy. Na festiwalowych scenach od 24 do 28 lipca wystąpi aż 18 grup folklorystycznych z 11 krajów!

Folklor swojego państwa, poprzez taniec i muzykę, w tym roku przedstawią zespoły z: Chile, Chorwacji, Cypru, Czech, Indii, Meksyku, Norwegii, Rosji, Słowacji i Szwajcarii. Nie zabraknie oczywiście polskiego akcentu. Zaprezentują się także zespoły folklorystyczne Warszawianka z Warszawy , Grajewianie z Grajewa, Dworek Polski z Chojnic, Bławatki z Chojnic, Kaszubskie Nuty z Wielkiego Klincza, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus w tym grupy: Krëbane, Młodzi Krëbane, DzôtcziPurtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi.

Inauguracja festiwalu odbędzie się w środę, 24 lipca, o godz. 19.00 w Wielu. Od czwartku 25 lipca do soboty 27 lipca występy festiwalowe odbywać się będą równolegle na scenach w Brusach, Chojnicach, Karsinie, Kościerzynie, Wielu i Wdzydzach. Imprezę zakończy w niedzielę, 28 lipca, koncert finałowy w Brusach, poprzedzony mszą św. o godz. 18.00.

Festiwalowe dni w Brusach ubogacą ciekawe imprezy towarzyszące. W piątek, 26 lipca, o godz. 20.30 na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach wystąpi zespół Skaldowie. To atrakcja dla miłośników polskiej muzyki, a pasjonatów twórczości ludowej zapraszamy w niedzielę, 28 lipca, na Jarmark Zaborski. Stoiska twórców ludowych dostępne będą dla odwiedzających już od godz. 10.00 na ul. Józefa Chełmowskiego w Brusach.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru 2018
Międzynarodowy Festiwal Folkloru 2018

 

Inf. i fot. UM Brusy.

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!