Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-06-28 • Zakończenie realizacji projektu „Czyste powietrze dla gminy Brusy 2018”


Gmina Brusy kończy realizację projektu „Czyste powietrze dla gminy Brusy 2018”, który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (www.wfos.gdansk.pl) w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” (edycja 2018) w kwocie 5 000,00 zł. Projekt dotyczy modernizacji systemu grzewczego w budynku wielorodzinnym poprzez likwidację kotła opalanego węglem i zastąpieniu go jednym z ekologicznych rozwiązań (kocioł opalany biomasą). Konkurs ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Zrealizowała go Gmina Brusy, a jego celem była poprawa stanu powietrza atmosferycznego w mieście i zdrowia jego mieszkańców.


 
Gmina Brusy otrzymała zwrot kosztów wymiany instalacji, zakwalifikowanej do refundacji  z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 29,94%. Pozostałe koszty pochodziły z budżetu Gminy Brusy.
Warunkiem otrzymania dotacji było zlikwidowanie kotła opalanego węglem lub koksem i zastąpienia go kotłem opalanym pelletem, gazem lub pompą ciepła.
Konkurs organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku miał na celu poprawę stanu powietrza atmosferycznego. Dzięki realizacji przedsięwzięcia osiągnięto pozytywny efekt ekologiczny, który polega na redukcji emisji szkodliwych substancji do atmosfery.
Obliczono, iż w wyniku realizacji inwestycji, rocznie unikniemy emisji:
– pyły ogólne – 0,075 (Mg/rok)
– SO2 – 0,038 (Mg/rok)
– CO – 0,166 (Mg/rok)
– CO2 – 7,676 (Mg/rok)
Emisja równoważna – 0,339 (Mg/rok)
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z materiałami dotyczącymi niskiej emisji opracowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w artykule „Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki!”
 
 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!