Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-08-29 • Impreza charytatywna dla Calineczki z Lubni

Calineczka - tak mówią na dwuletnią Liliankę Półczyńską jej najbliżsi. Dziewczynka choruje m.in. na zespół Cornelii de Lange i tatralogię Fallota. Lilianka wymaga stałej, specjalistycznej i kosztownej opieki. Codziennie jest przy niej najbliższa rodzina, szczególnie mama Małgorzata, a w minioną sobotę 24 sierpnia, dziewczynka mogła poczuć ciepło też wielu innych, dotąd obcych jej serc. W Lubni odbyła się bowiem impreza charytatywna z myślą o dziewczynce. 

Inicjatorką wydarzenia była Angelika Rzeczkowska, prywatnie sąsiadka rodziny Półczyńskich. W organizację imprezy włączyli się także lokalne organizacje i działacze: Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, radny Rady Miejskiej w Brusach Michał Szczepański, sołtys Lubni wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich z Lubni i miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. 

Atrakcji nie brakowało zarówno na scenie, jak i wokół niej. Wokalnie i instrumentalnie zaprezentowali się dla szerokiego grona publiczności uczestniczącej w imprezie: Emilia Pilacka, Aneta Smuczyńska, siostry Kropidłowskie, zespół NOW z bruskiego centrum kultury, Ireneusz Drobiński oraz duet SEvEN. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i stoisko kulinarne koła gospodyń. Dla najmłodszych przygotowano szereg animacji: zumbę zabawy z chustą, bańki czy klocki konstrukcyjne oraz ściankę fotograficzną. Rodzinom i indywidualnym osobom dorosłym zaproponowano motocyklowe przejażdżki z członkami klubu Aurochs oraz terenówkami z Ekipą 4x4 z Brus. Również strażacy zapraszali do jazdy wozem strażackim oraz zabytkowym wozem ciągniętym przez traktor. 

Łącznie udało się zebrać ponad 16 tys. zł, w polskiej i obcej walucie, które wspomogą codzienną "walkę o każdy gram dzielnej Lili". Tych, którym nie udało się wziąć udziału w imprezie charytatywnej, informujemy o możliwości dokonywania wpłat indywidualnych za pośrednictwem Fundacji Słoneczko na następujące dane: 

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie

nr. konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem na rehabilitację Liliany Półczyńskiej 639/P

Poznaj historię Lilianki - wejdź jej profil na Facebooku - klik.

 

 

Inf. UM Brusy. 

Fot. Piotr Grabski. 

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!