Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-10 • ZOSTAŃ ORGANIZACJĄ / INSTYTUCJĄ KORPUSU SOLIDARNOŚCI

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku Oddział Leśno i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zapraszają na spotkanie szkoleniowe organizacje i instytucje zainteresowane wolontariatem długoterminowym. Zapraszamy kierowników, dyrektorów i zarządy organizacji, instytucji publicznych oraz inne osoby, które podejmują decyzje w instytucji/organizacji. Zapraszamy zarówno te podmioty, które już wprowadziły wolontariat i chcą go rozwijać, jak i tych którzy dopiero o tym myślą i o wolontariacie nie mają żadnej wiedzy.

Cel ogólny szkolenia: zaangażowanie szerszej grupy organizacji i instytucji publicznych w pracę z wolontariuszami oraz przygotowanie ich do lokalnego wdrażania wolontariatu, jak również promowania idei Korpusu Solidarności

Na spotkanie szkoleniowe zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Podczas wspólnego spotkania dowiecie się:

· czym jest Program Korpus Solidarności (KS),

· zasady udziału w Programie Korpus Solidarności ,

· oferta KS skierowana do organizatorów wolontariatu,

· istota pracy z wolontariuszami,

· zakres prac koordynatora wolontariatu w placówce,

· etapy wdrażania wolontariatu w organizacji/instytucji,

· kwestie prawne związane z wolontariatem w placówce.

 

CZYM JEST PROGRAM KORPUSU SOLIDARNOŚCI?

Korpus Solidarności to wieloletni program rządowy, stanowiący odpowiedź na jeden z istotnych problemów w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest wciąż niski poziom zaangażowania Polaków w wolontariat w porównaniu z większością państw Zachodu. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wyszedł z inicjatywą wieloletniego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego. Jednym z pierwszych jego narzędzi jest Program „Korpus Solidarności”.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SPOTKANIU!

Aby wziąć udział w spotkaniu, wypełnij zgłoszenie i prześlij je na adres mailowy: slupsk@wolontariat.org.pl do 10 września 2019 r. do godz. 15:00. 

DATA:

12 września 2019 r., godz. 12:00

LOKALIZACJA SPOTKANIA:

Urząd Miejski w Człuchowie, Aleja Wojska Polskiego 1, 77-300 Człuchów (sala posiedzeń)

Prowadząca spotkanie:

Ewa Kosiedowska - szkoleniowiec STOP, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku. Specjalizuje się w dziedzinie wolontariatu i aktywności obywatelskiej. Na przełomie lat koordynowała szereg projektów społecznych finansowanych ze źródeł rządowych, samorządowych czy europejskich, prowadzi liczne szkolenia z zakresu wolontariatu. Ekspertka w dziedzinie wolontariatu szkolnego i senioralnego.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!