Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 30 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-12-19 • Samorządowe spotkanie opłatkowe

 

Święta Bożego Narodzenia w roku kalendarzowym są szczególnym momentem wzajemnej życzliwości, jedności i spotkań z bliskimi. Co roku burmistrz Brus Witold Ossowski spotyka się z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, Kościoła, instytucji, organizacji, przedsiębiorstw i wieloma działaczami z gminy Brusy, aby w uroczystym nastroju, przeżyć ten wyjątkowy, święty czas.

Tegoroczne samorządowe spotkanie wigilijne odbyło się w środę, 18 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Czyczkowach. W świąteczną atmosferę zgromadzonych wprowadziła historia narodzin Jezusa Chrystusa, przedstawiona  przez uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa jankowskiego w Czyczkowach. Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: Katarzyna Lewinska, Agnieszka Żywicka i Anna Pestka. Zgodnie z tradycją, podczas spotkania, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Burmistrz odebrał symboliczny płomień jedności z rąk harcerek z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Chojnicach 13 Próbnej Drużyny Wędrowniczej podczas ich wizyty w Urzędzie Miejskim. Podczas samorządowego spotkania opłatkowego burmistrz podzielił się nim z ks. proboszczem Janem Flaczyńskim oraz siostrą przełożoną Barbarą Dzienisz ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach.

Samorządowe spotkanie opłatkowe to co roku okazja do krótkiego podsumowania całorocznych działań Gminy Brusy i omówienia planów na rok kolejny.  Burmistrz Brus w kilku słowach odniósł się m.in. do budowy i uruchomienia żłobka w Brusach, rewitalizacji miasta Brusy, czy budowanej w kierunku Zalesia ścieżki rowerowej. Z okazji zbliżających się Świąt, włodarz złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczno - noworoczne. Kilka słów do przybyłych gości skierował też przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Łącki oraz ks. proboszcz Jan Flaczyński.

Inf. i fot. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!