Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 30 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-10 • Żłobek w Brusach już niedługo powita swoich małych podopiecznych!

Samorządowy Żłobek w Brusach powita dzieci już w lutym 2020 roku. Opieką zostanie objętych osiemdziesięcioro maluchów, które nie ukończyły jeszcze 3 lat.

Żłobek powstał w nowej bryle wybudowanej przy budynku socjalno – sportowym w Brusach. Znalazło się w nim miejsce między innymi na sale i szatnie dla dzieci, pomieszczenia sanitarne i biurowe. Żłobek zajmuje parter i część piętra dobudowanego obiektu. W związku z przepełnieniem w przedszkolach, w pozostałej części piętra nowego obiektu, stworzono dwie dodatkowe sale, łazienki i szatnie dla przedszkolaków. Obiekt socjalno-sportowy przy Armii Krajowej powiększył się łącznie o ok. 900 m2. Na realizację inwestycji Gmina Brusy wydała ok. 5 mln zł, z czego ok. 3 mln zł dotyczą żłobka. Znaczną część kosztu jego budowy pokryło dofinansowanie, które Gmina pozyskała w ramach  rządowego programu „Maluch+” w kwocie 2,4 mln zł. Pozostały koszt przedsięwzięcia, w tym wydatek budowy nowej części przedszkolnej, Gmina Brusy pokryła z własnego budżetu.

Budowa żłobka to jedno. Ważne jest też jego funkcjonowanie i utrzymanie. Gminny Zarząd Oświaty w Brusach, z ramienia Gminy Brusy, jest realizatorem drugiego przedsięwzięcia związanego z bruskim żłobkiem. „Żłobek w Brusach szansą na zwiększenie zatrudnienia i powrotu na rynek pracy” to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Jego celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia i powrotu na rynek zawodowy rodziców dzieci, które zostaną objęte opieką w żłobku. Zadanie zakłada też stworzenie odpowiednich warunków pracy i opieki nad maluchami, a zatem zakup mebli, pomocy dydaktycznych niezbędnych do wspomagania rozwoju dzieci, zapewnienie wyżywienia oraz budowę placu zabaw. Wydatek, który poniesie Gmina w związku z realizacją tego projektu to niespełna 2,2 mln zł. Dofinansowanie ze środków europejskich wynosi ponad 1,8 mln zł.

Budowa żłobka to szczególnie ważna inwestycja dla tych rodziców, którzy chcą podjąć nową pracę lub wrócić do zawodu. Taką szansę daje rodzicom Samorządowy Żłobek w Brusach. Samorządowi Gminy Brusy zależy na tym, by było to miejsce gwarantujące dzieciom bezpieczeństwo, odpowiednią opiekę, edukację i zabawę. Zaplanowano  stworzenie czterech zróżnicowanych wiekowo grup dziecięcych, dwóch liczących dwudziestu czterech maluchów i dwóch do szesnaścioro dzieci, które zostaną objęte opieką od dwóch do trzech wykwalifikowanych opiekunek. Ważnym jest, by dzieci czuły się tam jak w domu, a rodzice mieli pewność, że oddają swoje maluchy we właściwe ręce.

 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!