Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-14 • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brusach

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się z myślą o najmłodszych. Fundusze zbierano dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. WOŚP zagrała również w Brusach!

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 12 stycznia, w gminie Brusy kwestowało 24 wolontariuszy, którzy rekrutowali się w kole wolontariatu, działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Brusach oraz Szkole Podstawowej w Leśnie. Kwestujących z symbolicznymi puszkami WOŚP można było spotkać w Brusach, Męcikale, Leśnie i Kosobudach, jednak na pomoc Orkiestrze składała się nie tylko zbiórka pieniędzy. W sumie w całą organizację tegorocznego Finału WOŚP w Brusach i wolontarystycznie zaangażowanych było aż 60 osób. Młodzież, pod okiem nauczycieli oraz pracowników Centrum Kultury i Biblioteki, przygotowała na ten dzień szereg atrakcji: koncert, loterię, malowanie twarzy, turniej siatkówki, zawody sportowe, bal przebierańców, pokaz ratownictwa OSP Brusy. Można było także przejechać się starym motocyklem WSK, a na zakończenie odbył się pokaz fireshow, nawiązujący do symbolicznego „światełka do nieba”.   

Sztab WOŚP w Brusach kieruje szczególne podziękowania wobec wszystkich osób, które przekazały dary na loterię lub w jakikolwiek inny sposób pomogły wesprzeć ideę Fundacji WOŚP. Organizatorzy mogli liczyć na wsparcie i szczodrość mieszkańców gminy Brusy. Łącznie zebrano kwotę 23 360,13 zł. To o ponad 5 tysięcy zł więcej niż w ubiegłym roku.

FOTORELACJA >>>>>




















 

 

 

 

Na podst. inf. CKiB Brusy.

Fot. CKiB Brusy.




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!