Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-17 • Zimowiska z KSMem

Dobiegły końca Zimowiska organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Brusach, działające przy Parafii Wszystkich Świętych w Brusach. Zgodnie z wieloletnią tradycją Zimowiska zostały zakończone balem karnawałowym, który odbył się 16 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Brusach już po raz 27. zorganizowało Zimowiska dla dzieci z gminy Brusy. To co roku ciekawa forma spędzenia czasu dla najmłodszych podczas corocznych ferii zimowych. Tegoroczne Zimowiska trwały od 13 do 16 stycznia. Dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć. Kreatywność i umiejętności plastyczne szlifowały podczas zajęć artystycznych w Domu Nawiedzenia, a sprawność fizyczną i talent taneczny w ciagu zajęć sportowo - ruchowych, zarówno w Domu Nawiedzenia, jak i sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach. W codziennych warsztatach i ćwiczeniach uczestniczyła około setka dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Podczas balu wraz z maluchami bawili się również rodzice.

Od początku istnienia Zimowisk w przygotowania jest zaangażowana także katechetka Aleksandra Turowska, która do dziś pomaga młodzieży, czerpiąc ze swojego doświadczenia i służąc dobrą radą. KSM zawsze może liczyć też na pomoc kapłanów - opiekunów stowarzyszenia. Obecnie współpracuje z ks. Tomaszem Szmaglikiem. Organizacja Zimowisk łączy się też z wydatkami finansowymi, te wspierają sponsorzy, których na długo przed rozpoczęciem ferii zimowych pozyskują KSMowicze.
















 

Inf. i fot. UM Brusy.




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!