Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-20 • Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej – Kolędy

Siedem grup śpiewaczych z Pomorza oraz Warmii i Mazur wzięło udział w pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej – Kolędy w Brusach. Wydarzenie było pierwszym akcentem zbliżających się 2 lutego obchodów 100-lecia powrotu Brus do Macierzy.

Festiwal odbył się w niedzielę, 19 stycznia, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Inicjatorem przedsięwzięcia był ojciec Arkadiusz Czaja, kapelan Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku. W organizacji wsparli go: burmistrz Brus Witold Ossowski, proboszcz bruskiej Parafii ks. Jan Flaczyński oraz wspólnota rodziców ministrantów klubu sportowego „Orlik”. Wystąpienia chórów poprzedziła uroczysta msza św.

Podczas festiwalu wystąpiło łącznie siedem chórów i grup śpiewaczych z pięciu różnych miejscowości: Łochowa, Sierakowic, Morąga, Miłakowa i Brus (opisy występujących – klik>>>). Z okazji obchodzonej w tym roku wyjątkowej uroczystości 100. rocznicy powrotu Polski na Pomorze i tym samym szczegółowo powrotu Brus do kraju polskiego, organizatorzy postanowili wyróżnić pierwszym miejscem wszystkich występujących. Festiwal zatem nie miał charakteru konkursu, a koncertu, podczas którego usłyszeć można było najpiękniejsze kolędy. Była to duża radość i niespodzianka dla wszystkich grup śpiewaczych prezentujących się tego dnia w Brusach i uczta dla ucha zgromadzonej w bruskim kościele publiczności.

Festiwal został poprowadzony z dużą dawką humoru przez aktora filmowego i teatralnego Pawła Burczyka. Organizatorzy nie żegnają się z nim jednak na długo, bowiem będzie miał on okazję poprowadzić już 22 lutego charytatywny bal karnawałowy w Leśnie (klik>>>).

FOTOGALERIA>>> 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!