Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-28 • Mieszkańcy Huty i Kinic cieszą się odnowionymi świetlicami

Jest świeżo i funkcjonalnie. Gmina Brusy wyremontowała świetlice wiejskie w Hucie i Kinicach. Mieszkańcy mają teraz ładne i wygodne miejsca do spotkań. Dodatkowo komfortowe lokum zyskali strażacy z Kinic.

Wykonaniem inwestycji w Hucie zajęła się firma iPRO7 Sp. z o.o. z Gdańska, natomiast świetlicę w Kinicach wyremontowała Firma Ogólnobudowlana Ryszard Szyca z Rekowa. Nadzór inwestorski nad oboma przedsięwzięciami pełnił PeKaBud Patryk Kubiszewski.

Świetlica w Hucie została docieplona, wzmocniono i odnowiono dach, przebudowano schody, wykonane zostały też wszelkie potrzebne instalacje wewnętrzne, a przy budynku powstał zadaszony taras. Koszt inwestycji wyniósł ok. 460 tys. zł. Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w kwocie 171.116,30 zł.

Świetlica w Kinicach, a wraz z nią remiza OSP, wyremontowane zostały za podobną kwotę, bo ok. 470 tys. zł. Gmina Brusy na realizację tego przedsięwzięcia pozyskała dofinansowanie w wysokości 157.176,00 zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zakres robót budowlanych budynku świetlicy i remizy w Kinicach: obejmował m.in. docieplenie, remont dachu, montaż instalacji, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację schodów zewnętrznych i budowę zadaszonego tarasu.

 

 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!