Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-01 • Żłobek w Brusach rozpoczyna swoją działalność

Nowo wybrana kadra jest już w pełni gotowa do przyjęcia podopiecznych Samorządowego Żłobka w Brusach. Trwają ostatnie procedury. Żłobek powita dzieci 24 lutego!

Gmina Brusy zakończyła wszystkie konkursy kadrowe, wyłaniające personel Samorządowego Żłobka w Brusach. Maluchami opiekować się będzie jedenaście opiekunek, trzy woźne oraz pielęgniarka. Pieczę nad właściwym funkcjonowaniem żłobka będzie trzymać dyrektor Angelika Rzeczkowska. Oficjalnego powierzenia stanowiska dyrektora burmistrz Brus Witold Ossowski dokonał 29 stycznia w Urzędzie Miejskim w Brusach, w obecności dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty Jacka Bruskiego.

Rozpoczęcie zajęć edukacyjnych w żłobku zaplanowano na poniedziałek, 24 lutego. Tego dnia do żłobka zawita 80-cioro dzieci. Spotkania organizacyjne dla rodziców odbędzie się w dniach 12-13 lutego. O szczegółach rodzice maluchów zostaną powiadomieni drogą mailową.

Dobiegają końca procedury związane z uzyskaniem decyzji potwierdzających spełnienie wymagań sanitarno – lokalowych i przeciwpożarowych budynku oraz dotyczące wyboru firmy cateringowej odpowiedzialnej za wyżywienie dzieci.

Przypomnijmy!

W nowej bryle wybudowanej przy budynku socjalno – sportowym w Brusach znalazł swoje lokum żłobek i dodatkowe sale przedszkolne. Obiekt socjalno-sportowy przy Armii Krajowej powiększył się łącznie o ok. 900 m2. Realizacja inwestycji to dla Gminy Brusy koszt ponad 7 mln zł. Przedsięwzięcie składa się z dwóch projektów. Pierwszy, dotyczący budowy żłobka, wyniósł ok. 5 mln zł. Koszt ten wsparło pozyskane dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ w kwocie 2,4 mln zł. „Żłobek w Brusach szansą na zwiększenie zatrudnienia i powrotu na rynek pracy” to drugi projekt Gminy Brusy związany z adaptacją obiektu. Jego koszt to niespełna 2,2 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 wynosi ponad 1,8 mln zł. Przedsięwzięcie dotyczy zwiększenia możliwości podjęcia pracy i powrotu do zawodu rodziców dzieci, które zostaną objęte opieką w żłobku. W zadaniu zawarto stworzenie odpowiednich warunków pracy i opieki nad maluchami: zakup mebli i pomocy dydaktycznych, zapewnienie wyżywienia, budowę placu zabaw.

 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!