Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-05 • Gazyfikacja Brus – ważny projekt dla Gminy Brusy

Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku, we współpracy z firmami projektowymi i lokalnymi samorządami, tworzy koncepcję kilku linii gazociągowych z uwzględnieniem miasta i gminy Brusy. To strategiczny projekt, mający wpływ na rozwój naszej gminy!

Przedsięwzięcie dotyczy trzech projektów: (1) budowy gazociągu wysokiego ciśnienia Bytów – Chojnice przez Brusy, (2) budowy gazociągu średniego ciśnienia z Brus w kierunku Czarnej Wody przez Lubnię i Wiele oraz (3) projektowania sieci dystrybucyjnej średniego ciśnienia, w celu dostarczenia gazu do przedsiębiorstw oraz mieszkańców w Brusach.

Przedstawiciele gdańskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa oraz firm projektujących: Gazoprojekt S.A. z Wrocławia, Inplus Energetyka Sp. z o.o. z Olsztyna, Pracownia Projektowa Dominik Dagil i Nowakos z Gdańska, odbyli szereg spotkań z burmistrzem Brus Witoldem Ossowskim, radnymi Rady Miejskiej w Brusach oraz pracownikami Urzędu Miejskiego. Omawiano koncepcje przebiegu linii gazociągów na terenie miasta i gminy Brusy i realne korzyści wynikające z inwestycji dla naszych przedsiębiorców i mieszkańców. Realizację przedsięwzięć zaplanowano do końca 2022 roku.

 

 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!