Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-05 • XVI Konkurs Jasełek w Języku Kaszubskim

We wtorek, 28 stycznia br., w świetlicy wiejskiej w Czyczkowach odbył się XVI Konkurs Jasełek w Języku Kaszubskim. Zaprezentowało się 5 grup jasełkowych z gminy Brusy.

138 dzieci rywalizowało o miano najlepszej grupy jasełkowej, a ich zmagania oceniało jury
w składzie: Justyna Górska (nauczyciel regionalista) ze Szkoły Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Lubni, Stanisław Frymark (nauczyciel języka kaszubskiego) ze Szkoły Podstawowej w Lubianie i Danuta Miszczyk (kierownik Teatru Obrzędu Ludowego „Zaboracy”) z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Jury dokonało następującej oceny:

w kategorii przedszkola:


I miejsce zdobyła grupa jasełkowa z oddziału  przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach za przedstawienie „Świąteczny czas”

II miejsce zajęła grupa jasełkowa "Iskierki" z Przedszkola Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach za widowisko „Witaj Dzieciąteczko”
III miejsce otrzymała grupa jasełkowa ze Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach  za przedstawienie „Maluchy Jezuskowi”

 

w kategorii szkół podstawowych:


I miejsce zajęła grupa jasełkowa ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie za przedstawienie pt. „Dnia jednègò ò północy”
II miejsce zajęła grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego
w Czyczkowach za widowisko „Gwiżdże z Czëczków”.

 

Laureaci XVI Konkursu Jasełek w Języku Kaszubskim otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony wartościowe w kwocie 300 zł dla grupy do wykorzystania na cele edukacyjne.

Dziękujemy jury za aktywny udział w pracach komisji, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu!

 

 

 

Inf. i fot. CKiB Brusy.


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!