Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-05 • Ferie z bruskim centrum kultury

Sezon ferii zimowych w pełni! Z czasu wolnego korzystają obecnie mieszkańcy województwa wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Województwo pomorskie zakończyło ferie wraz z czteroma innymi 26 stycznia. W tym czasie sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy zorganizowało Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Było z czego wybierać!

W piątek, 17 stycznia, cztery autokary z dziećmi wyjechały do kina Remus w Kościerzynie na najnowszą wersję filmu przygodowego „Doktor Dolittle” w reżyserii Stephena Gaghana. Ekranizację stworzono na podstawie książki "Podróże Doktora Dolittle" z 1922 roku. W wyjeździe wzięło udział aż 186-ro dzieci.

Z kolejnych dni "Ferii na wesoło" korzystało 86-ro dzieci. Zajęcia odbywały się w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach. Dzieci mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne, kulinarne, manualne oraz gry w szachy i warcaby. W poniedziałek uczestnicy zajęć przygotowali kalendarze dla babć i dziadków z okazji ich święta. We wtorek pod czujnym okiem Albina Kiedrowskiego odbył się turniej warcabowy, gdzie najlepszymi graczami okazali się Maksymilian Pestka, Alan Pestka i Estera Kacalak. Tego samego dnia rozegrano także turniej szachowy. Zwyciężyli: Dawid Warsiński, Jakub Dorau, Jakub Rolbiecki i Magdalena Warsińska. W środę dzieci, wraz z Krzysztofem Gradowskim, przeniosły się w świat ludzi pierwotnych lepiąc z gliny przedmioty codziennego użytku. W czwartek, 25 stycznia, zorganizowano zajęcia malowania na szkle pod okiem Renaty Goebel. Ferie zakończono warsztatami kulinarnymi z ognistych wafli, gdzie niespodzianką były szyszki z ryżu preparowanego. 

Tekst na podst. inf. Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Fot. Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!