Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 kwietnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

KORONAWIRUS - DZIAŁANIA GMINY BRUSY


Szanowni Mieszkańcy Gminy Brusy!

Stoimy w obliczu poważnego zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. To wyzwanie dla nas wszystkich i sprawdzian naszej odpowiedzialności obywatelskiej. Zatroszczmy się w tym trudnym czasie o siebie nawzajem. Zadbajmy o dobro nasze i naszych bliskich.

Apeluję o zachowanie maksymalnej ostrożności i rozwagi. Przestrzegajmy zasad higieny i zachowujmy należytą profilaktykę ochrony zdrowia.

Nie lekceważmy decyzji podejmowanych przez władze państwowe i idących w ślad za nimi postanowień samorządowych. Są one wynikiem troski i chęci ochrony naszych obywateli przed realnym zagrożeniem. Dotyczy to m.in. zmian funkcjonowania różnorodnych instytucji i miejsc pożytku publicznego, w tym urzędów.

Z uwagą śledźmy ogólnopolskie komunikaty podawane przez Ministerstwo Zdrowia i lokalne przez Gminę Brusy.

Nie zapominajmy o osobach starszych, samotnych, niepełnosprawnych i innych potrzebujących. Zadzwońmy do nich z dobrym słowem, zapytajmy jak się czują, jeśli jest taka potrzeba - zróbmy im zakupy lub pomóżmy w inny sposób.

Jeżeli wracamy z zagranicy, poddajmy się kwarantannie. Dla dobra własnego, najbliższej rodziny i lokalnego społeczeństwa.

Jeśli nawet nie mamy obowiązku odbywania kwarantanny, to mimo wszystko ograniczmy nasze wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Nie wyjeżdżajmy nigdzie. Nie skupiajmy się w grupach. Działajmy w myśl hasła #zostanwdomu, nie wychodźmy i cieszmy się wspólnym czasem z bliskimi. Z dalszą rodziną i przyjaciółmi kontaktujmy się przez telefon lub za pomocą komunikatorów internetowych. Dziś jest to możliwe bez problemów.

Drogi Mieszkańcu gminy Brusy! Dziękuję Ci za Twoją odpowiedzialną postawę, jeśli nie bagatelizujesz sytuacji i dajesz dobry przykład innym. Jestem przekonany, że razem damy radę!

 

Burmistrz Brus

Witold Ossowski


 AKTUALIZACJA  - 03.04.2020, godz. 14.00


 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ W ARTYKUŁACH:

Brusy szyją i wspierają!

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!