Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-05-02 • Gminne Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka


Tegoroczne Gminne Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka w Brusach uczczono uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Brusach. Bardziej kameralny wymiar obchodów spowodowała panująca w Polsce epidemia.

Wydarzenie odbyło się w sobotę, 2 maja. Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Węsierski, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. proboszcz Jan Flaczyński. Nasi przodkowie przekazali nam ważne dewizy życia: wiara, Bóg, honor, ojczyzna. To było zawsze na pierwszym miejscu. Tych wartości nie można niszczyć w narodzie, bo one są najważniejsze. – podkreślał kapłan.

Msza odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i strażaków, na czele z burmistrzem Brus Witoldem Ossowskim i komendantem powiatowym PSP mł. bryg. Błażejem Chamierem Cieminskim. Burmistrz Brus podziękował za odprawioną Eucharystię. Włodarz w swoim przemówieniu nawiązał m.in. do obecnej trudnej sytuacji, w której żyjemy: Możemy w różny sposób dzisiaj okazywać nasz patriotyzm: w zadbaniu o drugiego człowieka, w pomocy chorym i potrzebującym. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy różnie angażują się w pomoc. – mówił.

Tego dnia uczciliśmy także święto Matki Bożej Królowej Polski, 16. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przed urzędem miejskim i na ulicach Brus zawisły flagi przypominające o tych wydarzeniach.

FOTORELACJA - Facebook Miasta i Gminy Brusy

MSZA ŚW. - materiał filmowy

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!