Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-06-16 • #GaszynChallenge urzędników z Brus

Akcja #GaszynChallenge opanowała gminę Brusy. Wyzwanie podejmują różnorodne instytucje i organizacje. Do zadania przystąpili także pracownicy Urzędu Miejskiego w Brusach, którzy swoją finansową cegiełką wsparli leczenie małego Franka ze Szczecina. Chłopczyk choruje na SMA1.

Franuś ma dopiero 11 miesięcy, a już zmaga się z poważną chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni. Ratunkiem jest kosztowna terapia genowa, na którą jak dotąd udało się zebrać połowę wielomilionowej kwoty. Nadal brakują ponad 4 mln złotych, aby chłopczyk mógł zostać poddany leczeniu. Można pomóc Frankowi poprzez indywidualne wpłaty na stronie: www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek lub biorąc udział w #GaszynChallenge: www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek i nominując kolejne osoby do podjęcia wyzwania.

Urzędnicy z Brus zostali nominowani przez burmistrza Witolda Ossowskiego oraz radnych Rady Miejskiej w Brusach. Zgodnie z wymaganiami wyzwania wykonali pompki i przysiady, a zebrane pieniądze wpłacili na konto Franka.

Trzymamy kciuki za Franusia i jego Rodziców. Życzymy wielu sił i powodzenia! – podkreślali zastępca burmistrza Krzysztof Gierszewski i sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń, którzy przewodniczyli grupie urzędników podczas wykonywania wyzwania.

FILMIK>>>>>

 

 

Inf., fot. i mat. film. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!