Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 14 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-07-31 • Pielgrzymują na Jasną Górę

30 lipca z Kościerzyny wyruszyła jubileuszowa 30. piesza pielgrzymka grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Tego samego dnia pielgrzymi dotarli do Lubni, a dnia kolejnego do Brus.

Postój w Brusach pielgrzymi z Kaszub rozpoczęli w kościele, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta z udziałem pątników. To w ramach uczty dla ducha, a o ucztę dla ciała zadbało tradycyjnie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z bruskiej parafii, które przyjęło pielgrzymów regenerującym śniadaniem.

Codziennie, wraz z dziesiątką kapłanów, pielgrzymuje dziesiątka wiernych. Można powiedzieć, że tegoroczne pielgrzymowanie ma wymiar sztafetowy, bowiem kązdego dnia pielgrzymuje inn a grupa wiernych. Kierownikiem pielgrzymów grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej jest ks. Łukasz Delewski. Wśród pielgrzymujących kapłanów nie zabrakło księży reprezentujących Parafię w Brusach, ks. Wiesława Szucy i ks. Tomasza Szmaglika.

Kolejnym przystankiem na trasie pątników był Męcikał i poczęstunek obiadowy, o który zadbali mieszkańcy miejscowości. Dzisiejszym celem pielgrzymów są Chojnice.

Pielgrzymi w Lubni:
Pielgrzymi w Brusach:

 

 

 

Inf. UM Brusy.

Fot. A. Turowska, UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!