Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2002-09-21 • Otwarcie nowej fabryki w Brusach
20 września odbyło się otwarcie i poświęcenie fabryki Floor's, Producenta Parkietu i Deski Podłogowej. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych tego typu w Europie. Podobny jest tylko we Francji i w Wielkiej Brytanii.
Przecięcia wstęgi wspólnie dokonali:  córki współwłaściciela fabryki, Andrzeja Zielke oraz burmistrz Brus, Jerzy Fijas
Przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: córki współwłaściciela fabryki, Andrzeja Zielke oraz burmistrz Brus, Jerzy Fijas

Firma Floor’s powstała w miejscu dawnych Chojnickich Fabryk Mebli.
Od września 2001 roku do kwietnia 2002 roku trwała modernizacja kupionej od syndyka fabryki. Jej całkowity koszt wyniósł jeden milion funtów brytyjskich.
Maszyny do suszenia drewna zostały zbudowane na zamówienie we Włoszech. w największej firmie na świecie specjalizującej się w tej dziedzinie. W dziedzinie ochrony środowiska – by spełnić wymogi europejskie powstała kotłownia olejowa, odciągi trocin ze stacją filtrów powietrza, odzysk ciepłego powietrza.
Firma Floor’s, której właścicielami są bracia Andrzej i Zenon Zielke, specjalizuje się w produkcji deski nie lakierowanej z dębu litego, bez użycia środków chemicznych. Produkcja, która obecnie wynosi 10 tysięcy metrów kwadratowych, jest w całości eksportowana na rynek brytyjski. Każda sztuka produktu wysyłanego do odbiorców jest produktem markowym – posiada markę „kolekcja złotego liścia”. Specjalna linia produkcyjna w tym celu została przygotowana przez niemiecką firmę WEINIG.

Otwarcie fabryki uświetnił występ Adrianny Biedrzyńskiej.
Otwarcie fabryki uświetnił występ Adrianny Biedrzyńskiej.

W najbliższych planach jest zbudowanie kotłowni, która zajmie się spalaniem odpadów własnych oraz uzyskanie certyfikatu ISO.
Obecnie zatrudnione są 24 osoby. Kilka dni po otwarciu fabryki zostanie uruchomiona druga linia produkcyjna, która pozwoli na zwiększenie zatrudnienia.
Wyroby bruskiej firmy, która w ciągu trzech lat przebojem weszła na rynek brytyjski znajdują się m.in. w Domu Handlowym Harrod’s w Londynie. Obecnie trwają przygotowania do podbicia rynku skandynawskiego.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!