Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2003-05-14 • Inwestycje realizowane w Czyczkowach
W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie w sprawie inwestycji realizowanych na terenie sołectwa Czyczkowy.
W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Brus, Jerzy Fijas, sołtys Czyczków Henryk Januszewski, Rada Sołecka, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Czyczkowy „Zaboracy”, dyrektor Szkoły Podstawowej, Ewa Rokita, Rada Rodziców, przedstawiciele Urzędu Miejskiego.
Obecnie w Czyczkowach trwają prace związane z budową ulicy Lipowej, finansowanej ze środków SAPARD. Wymieniona została azbestocementowa sieć wodociągowa. Zmodernizowano linię energetyczną. Do połowy lipca położona zostanie nawierzchnia z kostki polbruk.
Na ukończeniu jest realizowana w ramach Pomorskiego Programu Odnowy Wsi budowa boiska sportowego – jego uroczyste otwarcie odbędzie się w sierpniu tego roku. Druga cześć projektu PPOW - modernizacja świetlicy wiejskiej jeszcze trwa. Przebudowano już część kuchenną i sanitarną. Obecnie pracownicy Urzędu Miejskiego wykańczają i doposażają wnętrza.
Wartość inwestycji wykonywanych w tej miejscowości od 2003 to kwota około 4 milionów złotych – mówi Jerzy Fijas, Burmistrz Brus. – Największą z realizowanych jest bez wątpienia budowa kanalizacji. Do sieci podłączono ponad 100 gospodarstw.
Na spotkaniu mieszkańcy Czyczków zgłosili konieczność przystąpienia do budowy sali gimnastycznej, połączonej z modernizacją szkoły. Zadanie to zostało umieszczone w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Brusy. Budowa kosztować będzie 1,5 miliona złotych. Jej rozpoczęcie zaplanowano na 2004 rok.


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!