Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2003-05-23 • Pieniądze dla stowarzyszeń
Komisja konkursowa, w skład której wchodzą radni oraz przedstawiciele stowarzyszeń, podzieliła dotacje dla organizacji społecznych działających na terenie gminy Brusy.
W marcu tego roku Rada Miejska podjęła nową uchwałę w sprawie podziału środków finansowych dla stowarzyszeń realizujących zadania własne gminy. Realizując ją Burmistrz Brus powołał sześcioosobową Komisję Konkursową, której zadaniem było zaproponowanie sposobu rozdziału dotacji. W wyniku ogłoszonego konkursu siedem organizacji społecznych zgłosiło 12 projektów z dziedzin: kultura i dziedzictwo narodowe oraz kultura fizyczna i sport.
W dziedzinie sportu najwięcej projektów dotyczyło organizacji turniejów sportowych lub udziału w piłkarskich rozgrywkach ligowych. Projekty kulturalne najczęściej odnosiły się do promocji gminy Brusy w kraju i zagranicą oraz organizacji konkursów i warsztatów dla dzieci i młodzieży.
W 2003 roku Rada Miejska na wszystkie zadania związane z kulturą i sportem zarezerwowała w budżecie gminy ponad 750 tysięcy złotych.


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!