Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2004-09-14 • Wyjazd kobiet na badania mammograficzne
W sobotę 18 września br. 40 kobiet z Małego Glina, Skoszewa, Lubni i Zalesia pojedzie na bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne do Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Gdańsku. Na badania zakwalifikowały się kobiety ze środowisk wiejskich o niskim statusie materialnym, które ukończyły 45 lat.

Akcja bezpłatnych badań prowadzona jest przez Burmistrza Brus Jerzego Fijasa już trzeci rok i ma na celu wczesne wykrycie objawów raka piersi i zapobieganie nowotworu złośliwego.

Kobiety nie ponoszą żadnych kosztów, ponieważ przejazd i badanie współfinansuje Urząd Miejski w Brusach wraz z instytucją charytatywną Lions Club Amber.

Akcję bezpłatnych badań mammograficznych prowadzimy już trzeci rok, a z wyników badań kobiet wynika, że jest ona bardzo potrzeba, bo część kobiet kierowana jest na badania do specjalistycznych placówek – mówi Jerzy Fijas, Burmistrz Brus – dlatego dołożymy wszelkich starań, aby zdobyć środki finansowe na ten cel i aby jeszcze więcej kobiet z naszej gminy wzięło udział w badaniach.cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!