Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2004-11-22 • Bezpieczna droga do szkoły
Współczesny świat niesie ze sobą różne zagrożenia, które dosięgają często nasze dzieci. Wypadki drogowe pochłaniają więcej ofiar śmiertelnych niż wojny, miliony ludzi czynią kalekami. Dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.


W działaniu tym jest określona rola, miejsce i funkcja dla nauczyciela, wychowawcy, rodziców i opiekuna dziecka. W związku z tym 16 listopada 2004r. W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach dzieci obejrzały przedstawiony teatrzyk „KRAK- GAK” z Krakowa na temat wychowania komunikacyjnego. Uczniowie w sposób zabawowy uczyły się bezpiecznego poruszania po drogach. Odpowiadały również na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego. Mając na uwadze bezpieczeństwo musimy nauczyć dziecko samodzielnego i bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dziecko uczy się przede wszystkim przez naśladownictwo. Jest więc kwestią podstawową, by rodzice i dorośli, którzy przebywają z dzieckiem przestrzegali zasad bezpieczeństwa i dawali dobry przykład.

Ważne jest by dziecko od najmłodszych lat nabrało dobrych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Musimy sami być czujni i wyczulić na niebezpieczeństwa nasze dzieci, ponieważ świadomość różnych sytuacji i zagrożeń, które mogą im się przydarzyć z pewnością pozwoli uniknąć nieszczęść, a nawet ocalić zdrowie i życie.


Krystyna Stoltmanncms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!